Mi alapján válasszak küzdő/önvédelmi sportot?
Sajnos van egy pár dolog amit össze kell hoznom.Egyrészt itt nincs túl sok lehetőség.Másrészt több szempont is fontos,pl hogy ne kedden és csütörtökön kelljen járni(vagy lehet akkor is de akkor délelőtt)Aztáán hát nem vagyok valami vékony és nem szeretném ha direkt szivatnának vagy hasonlók.Emiatt attól is tartok amúgy hogy nem vállalnának.
Ja..meg felőlem lehet durvább is,de a fogaim maradjanak meg azért:)
Az alapján, hogy neked mi tetszik és mi van megfelelő időpontban.
"Ja..meg felőlem lehet durvább is,de a fogaim maradjanak meg azért:)"
Erre találták ki a fogvédőt, tessék használni még light sparringhoz is.
1. Mi az, ami elérhető?
Ha máfél órát kell tömegközlekedned heti háromszor oda, ugyanannyit vissza, akkor azt nem fogod sokáig csinálni, mert nem tudod beilleszteni az életviteledbe.
2. Az edzésrend minden helyen adott, miattad nem fogják átírni.
3. Szívatni a súlyod miatt nem fognak, de neked sem szabad rinyálni, finnyáskodni, eleve feladni, meg sem próbálni, vagy épp elviccelve megpróbálni elkerülni... Mert ezekért viszont hamar kinéznek akárhonnan.
4. A küzdősport nem csak ütős-rúgós lehet. A birkózás, judo, bjj, szambó (nem a combat) pl. ütés-rúgás nélkül is elég komoly teljes testes edzést adnak. Amikor én judozni kezdtem 115 kilósan, egy hónapig sportkrémen, magnéziumon, meg ibuprofénen éltem, mire a szervezetem kezdett hozzászokni.
5. A sérülések minden sportban benne vannak, ahol repkednek a kezek-lábak, vagy épp az egész emberek, ott nyilván nagyobb eséllyel, mint a sakkszakkörben. Viselni kell a védőfelszerelést (ha van), figyelni kell önmagadra, figyelni kell a társadra. Az önmagadra figyelés pedig nem csak a pontos technikai végrehajtást jelenti, hanem a saját korlátaid felismerését erőnlétben, koncentrációban. A sérülések akkor jönnek, amikor fáradnak az izmok, lankad a figyelem, illetve akkor, amikor az ember csakazértis belefeszül, ellenáll (edzés, gyakorló küzdelem közben is). De edzésen soha nem cél, hogy sérülést okozz - sőt, egy judo randori (gyakorló) küzdelemben még csak nem is az, hogy győzz. Ahogy mondani szoktam a tanítványaimnak, "A randori nem azért van, hogy megnyerd, hanem azért, hogy tanulj belőle!"
Túlsúlyosan az ember tele van kétséggel, a lényeg az elhatározás, a kemény munka és a kitartás.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!