Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Melyik/milyen önvédelmet...

Melyik/milyen önvédelmet válasszak? (Többi lent)!

Figyelt kérdés
15 éves, 158-159 cm vagyok. Igazából vékony testalkatú vagyok. És nincs gondolatom, hogy ilyen alkatra milyen önvédelem való. Én arra használnám, hogy ha esetleg megtámadnának az utcán, meg tudjam védeni magam.

2015. okt. 3. 08:52
 1/3 Titusztitusz ***** válasza:
Erre a célra a legideálisabb választás a "karate", avagy a "kung-fu"...Ezeknek az önvédelmi sportágaknak vannak nők számára ideális változatai, illetve férfiak számára ideális változatai, úgyhogy még válogathatol is kedvedre a sokféle irányzat közzül...
2015. okt. 3. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Hát, utcai önvédelemre egyik se nagyon, vagy nagyon sok évig kell csinálni, hogy éles helyzetben is alkalmazni tudd.

Ha megtámadnak az utcán, nyugodtan oda üthetsz állcsúcsra, fültőre, kézéllel torokra, szemébe nyúlni ujjal, térdre rúgni. Ágyékon rúgás felejtős, mivel ha rosszul vitelezed ki megfogja a lábad, vesztettél. Ezeket egyik küzdősport/harcművészetben nem annyira oktatják. Persze biztos vannak jó oktatók, de ezek a kungfu, karate M.O-n nincs kultuszuk. Szerintem valami féle ökölharc a legjobb, az a 'legtermészetesebb' védekezőforma és viszonylag rövid idő alatt megtanulható és legalább bírnál normálisan ütni és kitérni az ütések elől. (!) Legjobb elkerülni az ilyen helyzeteket, ha megtámadnak menj forgalmas helyre, vagy bökd ki a szemét az ujjaddal, vegyél gázspray-t.

2015. okt. 3. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 aikiboxer ***** válasza:

Első körben valamilyen puhakesztyűs/fogvédős/zsákolós stílus: box, kick-box, savate = francia box vagy thai box. Amit találsz a közelben.


Pár év ilyen után, erre ráépülve: defendo vagy krav maga.

2015. okt. 3. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!