Mit egyek este?

Figyelt kérdés

Sokat sportolok, futok, uszok, erositek nyaranta, plusz szezon idoszakban versenyszeruen, az elmezonyben kosarazok.

Reggeli rutint mar siekrult kialakitanom, mert regen smemit nem birtam enni futoedzesek elott, ami nyilvan rontotta a teljesitmenyem, hiszen nem volt energiam, viszont mostansag kulonbozo gyumolcsoket egy kis tejjel es chia maggal beteszek este a hutobe, es az pont jo igy gyorsan felkeles utan.


A problemam az, hogy este van hogy 19-20 orakor er veget az edzesem, es utana mar nem nagyon szabadna enni, mert akkor romlik az alvasminoseg, stb, de egyszeruen nem lehet az, hogy semmilyen energiat nem viszek be 2-3 oras edzesek utan. Milyen etel lehet az, amit konnyebben es gyorsabban feldolgoz a szervezet? Milyen mennyiségben?

Leginkabb egy par rizsfelfujtat szoktam enni, meg valami gyumilcsot, esetleg egy korabban elkeszitett, csak gyumilcsos, tehmentes turmixot.



júl. 4. 18:27
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

"19-20 orakor er veget az edzesem, es utana mar nem nagyon szabadna enni, mert akkor romlik az alvasminoseg"

Ez egyéni. Valaki ha 2-3 órával eszik lefekvés előtt, akkor már alig bír aludni, más meg bezabál az ágyban, aztán reggelig horpaszt. Nyilván az utóbbit nem ajánlom rendszeresen, mert ez simán okozhat refluxot, de rengeteg olyan ember létezik (beleértve magamat is), aki lefekvés előtt simán főétkezhet egy órácskával, nem lesz negatív hatása az alvására.

Vacsorára egyébként olyan ételt ajánlok, ami fehérjében és rostban kevésbé gazdag, így könnyebben emészthető.

júl. 4. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
#1 ertem, koszonom. Es tudom, hogy ez emberfuggo, de en pont az az ember vagyok, aki ha lefekves elott ilyen 2, 2,5 oraval eszik, nem tud aludni, es muszaj koran lefekudnom, legalabbis legkesobb 23kor, mert reggel 5.30kor kell kelnem
júl. 4. 18:57
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Neked kell kikiserletezni

En azt mondanam hogy barmi is az, meg kene enni meg az oltozoben.

Probalj eloszor valami szendvicset csirkesonkabol zoldseggel

Aztan turos zabkasat

Stb stb

Caak zsirdus ne legyen

júl. 5. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
0%
Egyél asszonyt!
júl. 5. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!