Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Lehet "túl sokat" mozogni?

Lehet "túl sokat" mozogni?

Figyelt kérdés
Úgy olvastam valahol, hogy a pihenés is része a tömegnövelésnek olyan értelemben, hogy nem egészséges minden nap kondizni. Én egy ideje minden este kondizok, és nem érzek semmi rossz hatást ( négyszer nyolc-tizes ismétléseket csinálok bicepszre, mellizomra, felülés, fekvőtámasz, expander, súlyzóval amire csak lehet és legnagyobb súlyokkal amivel meg tudom csinálni ). Szóval ez most ajánlatos vagy nem?
2010. okt. 21. 22:03
 1/9 anonim ***** válasza:
túl fogod magad edzeni...
2010. okt. 21. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ezt bővebben is kifejthetnéd.
2010. okt. 21. 22:12
 3/9 anonim ***** válasza:

Lehet hogy úgy érzed hogy bírod csinálni (még) de valóban túl fogod magad edzeni aztán pihenhetsz kényszerből több hetet.

Nem szabad ész nélkül edzeni, egy héten max 4, nagy intenzitással.

2010. okt. 21. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

És ha váltogatom az edzett testrészeket?

Mondjuk heti négy edzés itthon a félkezesekkel, többi hármon meg túrázás/futás?

2010. okt. 22. 00:30
 5/9 anonim ***** válasza:
Otthon edzel, az lóf@sz (:
2010. okt. 22. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Ezzel nem értek egyet, és ha egy mód van rá a kérdésre válaszolj.
2010. okt. 22. 12:07
 7/9 anonim ***** válasza:
Otthon edzéssel is lehet fejlődni, de nem olyan mértékben amennyire te szeretnél. Kérdésedre válasz: heti maximum 4 edzés ajánlott, az izom pihenés közben fejlődik nem edzés közben.
2010. okt. 22. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Az egy dolog, hogy te mivel értesz egyet, s mik a tények. Ha már mindenből a max súlyon csinálod, mittomén max 20 kilós kézi és sztem 60 körüli 2 kezes, akkor nem fogsz jelentősen fejlődni, megállsz egy szinten, mivel nem terheled annyira az izmaidat. De persze ezt te biztosan jobban tudod, és mindenki csak azért jár le edzőterembe, mert van fölös pénzt, ideje, és mert sznob...


Egyébként a kérdésre válaszoltam, így nyugodtan edz heti akárhányszor, mert nem oszt vagy szoroz. Ez olyan, mintha azt mondanád, hogy nem viszel csak heti 2x táskát a válladon, mert amúgy izmot bontanál...

2010. okt. 22. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Semmi ilyet nem állítottam a konditerembe járó emberekről. Mindenesetre a stílusodból ítélve te eléggé kondisznobnak nézel ki.

Továbbá engedjen megjegyeznem, hogy max súly alatt saját magamhoz képest való terhelést kell érteni, tehát azok a legnagyobb súlyok, amikkel én meg tudom csinálni az adott gyakorlatokat. Ezek egyenlőre nem haladják meg az általad leírt súlymennyiségeket. De rajta vagyok :-)

2010. okt. 23. 20:53

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!