Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » 15 évesen elkezdhetnék tömegnö...

15 évesen elkezdhetnék tömegnövelni, vagy várjak még?

Figyelt kérdés

Szóval, 15 éves leszek most decemberben és szeretnék tömegnövelni, testépíteni, de sokszor hallottam hogy még korai ...stb.

Szerintetek korai vagy elkezdhetem? ÉS milyen edzésterv szerint kéne csinálnom, hogy fokozatosan fejlődjek?

egyébként kb 165cm magas vagyok és 53 kg.


2010. okt. 20. 17:39
 1/3 anonim ***** válasza:
Srnold Schwarzenegger könyvébe benne van hogy 14-18 évekbe a legeredményesebb a testépítés!Szerintem ebből kiszűröd a választ :) Sőt mostanába nagy tévhit eza megálsz a növésbe stb...Sok orvos bebizonyította nézz utána neten hogy nem tart vissza a növekedésbe semmi másba sőt elő is segíheti a csontok nyúlásást!Nyugodtan elkezdheted csak ne rögtön nagy súlyokkal előtte kicsikkel hogy rögzüljön be és ne csináld szabálytalanul mert akkor viszont tényleg lehet bajod!
2010. okt. 20. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerintem mindenképpen érdemes. Én 14évesen kezdtem el járni. Sajnos 1,5 év múlva abbahagytam. Most 21 éves vagyok. (kb 1 éve megint járok) Van olyan haverom aki szintén akkor kezdte amikor én, és most... hát elég jól néz ki. :P (Csajozással sincsenek gondjai.) Csak legyen kitartásod!
2010. okt. 20. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Azon gondolkodom, hogy majd nyáron vagy jövő nyáron elkezdem, addig pedig fojtatom az úszást amit 2 hónapja kezdtem el(ettől is fejlődtem már!:)). Szerintetek?
2010. okt. 20. 22:20

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!