Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hátfájás. Kondi okozhatja?...

Hátfájás. Kondi okozhatja? Miért lehet?

Figyelt kérdés

Fáj a hátam a gerincem mellett, két oldalt.

Ilyen görcsszerű fájdalom. De mindig csak kondizás utáni napon jön elő. Mult héten ugyanígy a hasamban is ilyen fájdalom volt, meg a hátamban is. :S

Az a furcsa, hogy nem edzek hátra, meg hasra sem kifejezetten...Mindig csak fekvenyomok, bicepsz, tricepszezek, meg alkarozok. Ill. futok még heti egyszer nagyobb távot.

Mi okozhatja ezt a tompa görcsszerű fájdalmat? valamit nem jól csinálok vagy mi?

20/f


2010. okt. 16. 21:30
 1/6 anonim ***** válasza:

Elsatnyúlt,gyenge alsó hátizmok.A hát alsó izmai és a has,oldalhas tartja egyenesen a felsőtested.

Tehát minden edzésen végezz hasprést,lábemelést és a legfontosabb,homorítást a földön,ne hiperhajtást.

Az meg elég érdekes,hogy nem edzel hátra,sőt vállra sem,mert ha csak két testrészre gyúrhatnék az a váll lenne,meg a hát,csukja.Ezek a férfias testfelépítésben a legfontosabb izmok.

2010. okt. 16. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Hát az edzésed úgy szar és felesleges ahogy van de itt nem ez a kérdés.

Valószínűleg homorítasz fekvenyomás közben

2010. okt. 16. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Mindig ott fáj, ahol a leggeyngébb. Nem tudom mit edzel, de valamit nagyon szarul csinálhatsz. Nekem épphogy elműlt a hátfájásom az edzéstől, mert ülőmunkát végzek.
2010. okt. 17. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
kókler vagy, szarul edzel. A hátfájás a jutalmad.
2010. okt. 17. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nagyon sz*rul felszerelt konditerem van, és csak a suliban edzek.

Lehet akkor csinálok felüléseket is, hátha segít valamit.

Szarul edzek, lehet, de elég nekem ez. Nem akarok belemerülni, ennél jobban, mert az rengeteg pénz lenne. Így ez ingyen van. Ha komolyan elkezdeném jöhetnének a különféle fehérjeporok, vitaminok, étrendkiegek, és persze rengeteg idő.

Tudom hogy szar az edzésem, de erre futja jelenleg.

2010. okt. 17. 13:28
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem a felszereléstől szar az edzés, hanem a technikát kellene csiszolni :-)

Gerincmerevítőkre vannak külön gyakorlatok, a gerincoszlop tartása pedig minden gyakorlatnál fontos.

Például kar edzésénél is elég nagy erőhatások érik.

Bicepsz/tricepsz gyakorlatok eleinte csak ülve, háttámasszal és váltott karral (lehetőség szerint).

2010. okt. 19. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!