Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mi épiti az izmot? A szénhidrá...

Mi épiti az izmot? A szénhidrát vagy a fehérje?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy ez hülye kérdés, de olvastam már olyat is, hogy edzés után (nem súlyzós edzés) a legjobb, ha valaki szénhidrátot eszik. És egy fogyni akaró embernek nem jó, ha edzés előtt eszi a szénhidrátot, mivel akkor a test azt fogja felhasználni és nem a zsirt.

Tehát mi az igazság ? Én 16 éves lány vagyok, fogyni akarok, mikor kellene szénhidrátot ennem, illetve fehérjét ? Az baj, ha szénhidrátból keveset eszem ?


2010. okt. 14. 11:57
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
Bocs de én úgy szeretek fogyni hogy izmot ne nagyon veszítsek.Baromira nem mind1 mit miért mikor és hogyan csinálsz 1 diétában.Persze jó a nőklapja megoldás is hogy koplalsz vagy csak simán véletlenszerűen minden féle tervezés és odafigyelés nélkül lecsökkented a tápanyagbevitelt.Csak akkor ha izmot veszítesz a zsír meg ottmarad akkor pisloghatsz.Esetleg koplalással ledobsz 1hónap alatt 15kilót és 2 hét alatt 20at visszaszedsz.
2010. okt. 14. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:

Lehet hogy elkerülte a figyelmed,de egy 16 éves lányról van szó és nem egy profi testépítőről,és kétlem hogy a kérdezőn iszonyat izmok feszülnének amire vigyázznia kell,nehogy elveszítse.Nem koplalásról van szó,hanem kevesebb táplálék bevitelről.

Ilyen fiatalon gyorsan reagál a test,és megindul a fogyás,felesleges neki GI-s chról,aminosavakról,és egyéb nyalánkságokról beszélni.Kissé túlbonyolítottad a válaszodat,ismét a szakértő szerepében akartál feltűnni,holott egyszerű szavakkal kellett volna leírnod,hogy mikor egyen,vagy ne egyen szénhidrátot,mert ez az ami igazán hízlal,és nem a fehérje.

2010. okt. 14. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:

áááá megint 1 segghülye aki nem lát tovább az orránál.Szeretem az ilyeneket.

Nem gondolod ha valakinek kevés az izomzata arra sokkal jobban kell figyelnie?Ha 1 lány fogyni akar=alakformálás.Ha izomból is fogy(úgy hogy alapból kevés az izomzata)olyan lesz mint 1 teleszart zokni


Diétában tök mind1 hogy testépítő vagy akárki.K*rvára nem mind1 hogy milyen Gi-s ch-kat fogyaszt.Zabálj már diéta alatt szőlőcukrot te igenhülye.Diétánál egyértelműen fontosak az aminosavak is.

Mint mondtam te megközelítheted a nőklapjás oldalát is a dolognak meg a csodaf*szomfogyasztóövesrezgősk*rvaistent is nyomathatod csak másnak ne javasold.Ha meg neked nem terjednek el a szellemi képességeid addig hogy 1 NORMÁLIS diétát összerakjál magadnak akkor kussolj,lapulj és figyelj.

2010. okt. 14. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
55%

Látom elborult az agyad,ezek szerint igazam van.Még mindig nem válaszoltál érdemben a kérdésre,de van egy olyan érzésem hogy te nem is tudsz kilépni ebből a Gi-s ch-amino-bcaa

világból.Olyan vagy mint a terminátor,nem tudsz elszakadni a programodtól.

Ez a kérdés nem neked való.De én már megválaszoltam helyetted is az első válaszomban,emberi módon,és nem úgy mint egy programozott táplálékkiegészítő gép,a bőr alatt fémváz burkolattal.Ezek után nyugodtan kikapcsolhatod magad,ez a küldetésed sem sikerült.

2010. okt. 14. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:

Nekem semmim nem borult el de rajtad látszik hogy nagyon debil vagy.

A válaszod kb annyira volt elég hogy az ember kitörölje vele a seggét.Nem fogod fel a csökkent értelmi képességeiddel hogy 1 diéta nem abból áll hogy kevesebbet eszek azt bumm.Diéta=TUDATOS!!! étkezés

A hozzád hasonlóknak nemhogy ez a kérdés nem való de még az 1x1 is sok

2010. okt. 14. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
De inkább takaródjál át a fogyókúra kérdéskörbe mert a hozzád hasonló gyökerek ott gyülekeznek.Ez a sport/mozgás kérdéskör
2010. okt. 14. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:

jaaaaaj!!!

NO!

A kardióedzés az az edzésforma, ahol hosszú távú szívet és érrendszert edző (tehát NEM az izmokat) mozgást végzünk.

Van egy savasodási küszöb, ez mindenkinél más. Aerob/anaerob töréspontnak is nevezzük, grafikonon ábrázolható, mérhető. (Conconi teszt)

Az aerob edzés meg a kardió az UGYAN az a mozgás, csak a kardiónak van aerob és anaerob tartománya. (mint minden más mozgásnak is)

Az aerob kardió egyszerűen haszontalan a mi szempontunkból. Az anaerob kardió sem bont izmot, megfelelő táplálkozás mellett (edzés-táplálkozás mindíg elválaszthatatlan).

Nem akarom részletezni (H4xor- nak ajánlottam korábban 1 cikket a témában) de a végeredmény nyagyon tömören az, hogy aerob energianyerés esetén a glükóz oxidáció energiamérlege: 1 glükózmolekulából 36 ATP

Az anaerob úton 1 glükózból 2 ATP -t nyerünk.


Kérdés: x egységnyi ATP előállításához melyik módszer igényel több glükózt ?

Akkor melyik is a hatékonyabb (sőt egyedül hatékony) ?

2010. okt. 14. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
Amit újralinkelhetnél ha szépen megkérlek mert most van időm átnyálazni:D
2010. okt. 14. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:

Oké,akkor én nyomom meg a megsemmisítő gombot rajtad: kikapcs. - menj alukálni.Préselős álmokat tápk.kapszuláid között.Ja,és anya sosem lesz a tiéd.


Üdv.: John Connor

2010. okt. 14. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:

Kötekedő ismeretlennek:

:-)

A diéta hosszútávú sikere ott áll vagy bukik, hogy mennyire vagyunk képesek megőrizni/ növelni az izomtömeget.

Ez MINDENKIRE érvényes, aki zsírból akar fogyni TARTÓSAN.

2010. okt. 14. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!