Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mi épiti az izmot? A szénhidrá...

Mi épiti az izmot? A szénhidrát vagy a fehérje?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy ez hülye kérdés, de olvastam már olyat is, hogy edzés után (nem súlyzós edzés) a legjobb, ha valaki szénhidrátot eszik. És egy fogyni akaró embernek nem jó, ha edzés előtt eszi a szénhidrátot, mivel akkor a test azt fogja felhasználni és nem a zsirt.

Tehát mi az igazság ? Én 16 éves lány vagyok, fogyni akarok, mikor kellene szénhidrátot ennem, illetve fehérjét ? Az baj, ha szénhidrátból keveset eszem ?


2010. okt. 14. 11:57
1 2 3
 1/28 A kérdező kommentje:

Jah még 1 kérdés: olvastam, hogy az aerob edzés hatásosabb zsirégetésnek, mint a kardió

Ez igaz ? Szóval ha fogyni akarok, akkor melyiket kellene csinálnom ?

2010. okt. 14. 12:01
 2/28 anonim ***** válasza:

Ha fogyni akarsz akkor szálkásító edzést csinálj és kevés szénhidrátot egyél.


De a legtutibb, hogyha elmész egy dietetikushoz, pár ezerért összeállít neked egy ideális étrendet és akkor nem lesz semmiből hiányod. Megéri a pénzt!

2010. okt. 14. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:
Ehh, minek dietetikust, mikor itt van h4xOr, clint, meg a többi szakértő ? :-) Csak még gondolom nem látták meg a kérdésem
2010. okt. 14. 12:20
 4/28 anonim ***** válasza:

Az izmot minkettő építi,mi több a testépítők imája így kezdődik: Miatyánk,add meg a mi mindennapi szénhidrátunkat,és fehérjénket....

Ehetsz edzés előtt szénhidrátot,csak ne tömd tele magad,mert tele hassal senkinek sincs kedve mozogni.Edzés után inkább a testépítők pótolják az elveszett energiát és kalóriát a szénhidráttal,mert nekik a növekedés a céljuk nem a fogyás,és az izmoknak valamiből épülniük kell.Te csak egy kis fehérjét egyél,vagy igyál.


Aerob,kardio,ne bonyolítsd túl az életet,az edzés kezdete után fél órával megindul a zsírégetés,és ez a lényeg.Nem tudományos egyenlet vagy.

2010. okt. 14. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:
Csak nem értem, hogy szénhidrátot mikor az ideális fogyasztani
2010. okt. 14. 13:13
 6/28 anonim ***** válasza:

Izmot a fehérje épít és a ch segít beépíteni.

Az edzés utáni ch+fehérje kulcsfontosságú

A ch-val újratöltöd a glikogén raktárakat a fehérje pedig biztosítja a szervezetnek az aminosavakat így nem kell izmot bontania hogy előállítsa.


Edzés előtt alacsony GI-s ch kell edzés után gyors(ez diétában elhagyható vagy nagyon minimális legyen pontosan kiszámolva és beillesztve az étrendbe)


Az edzés előtti ch az edzéshez szükséges energiát biztosítja


Ha fogyni akarsz úgy hogy az izomzatodat védeni akarod(magyarul jó alakot akarsz)akkor a ch-t folyamatosan csökkentsd ez akár 1g-ig is lemehet de ezt nem mindenki bírja a fehérjét meg tartsd viszonylag magasan.Aminosavakat is lehet használni,de(BCAA,glutamin) de ezek közel sem olyan fontosak mint a megfelelő vitaminbevitel és a precíz étrend.


A mit mikor kérdés eléggé relatív dolog.Én úgy csinálnám hogy minden étkezéssel viszek be fehérjét és 1 kevés ch-t is(ha eszek naponta 6x és 80kiló vagyok akkor kb 15g ch étkezésenként NÁLAM)

Telítetlen zsírokat se hagyd ki.(lenmagolaj)

Én az edzéseimet anabolikus keretbe foglalom tehát előtte is és utána is fehérjedúsan eszek(meg mindkét alkalommal letolok 1 turmixot is 5g glutaminnal)

Ha valamennyire vízteleníteni is akarsz akkor a nátrium bevitelt tartsd alacsonyan és olyan ásványvizet igyál aminek alacsony a nátrium tartalma(de azt sokat)Bár én teapárti vagyok

2010. okt. 14. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:

Nem indul semmiféle zsírégetés edzés közben!

Amúgy az aerob is kardióedzés, tehát fogalomzavar is van itt. Az Te esetedben az aerob kardió (szaknyelven tartós extenzív kardioedzés) semmit sem ér, puszta időpocsékolás.


A aminosavak a sejtek (köztük az izomsejtek) építőkövei.

A szénhidrát pedig az energiaforrás a mozgáshoz (nem a zsír).

A kiürült energiaraktárakat fel kell tölteni szénhidráttal, különben a szervezet fehérjéből szintetizál glikogént (ez a szénhidrát tárolt formája) így a fehérje nem tudja ellátni eredeti feladatát.

Mindkettőre szükség van tehát, illetve ha alacsony ch -diétán vagy, akkor a fehérjefogyasztást jelentősen emelni kell, az említett okok miatt.


[link]

2010. okt. 14. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
Zsírégetésre meg inkább aerob.Kardiónál túl magas a pulzusszám könnyen átcsaphat izomlebontásba mait csak nagyon magas fehérjebevitellel lehet ellensúlyozni
2010. okt. 14. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
Az aerob tartomány egészen a savasodási küszöbig tart, amit kardionak neveznek a testépítők az is az aerob tartományba tartozik.
2010. okt. 14. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
Úgy tűnik h4xOr és AmiGo szerint mégiscsak egy tudományos egyenlet vagy ami megoldásra vár.Milyen bonyolult lefogyni,fene se gondolta volna,én naív eddig azt hittem hogy kevesebbet kell enni,és többet mozogni.Legalábbis nálam ez mindig bevált.De látom már hogy ennél összetettebb az összeesküvés-elmélet.
2010. okt. 14. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!