Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Teljesen erőtlennek érzem...

Teljesen erőtlennek érzem magam. 4 éve kijártam a sulit ahol minden nap volt tesi, emellé még itthon is mozogtam, de egy ideje abbahagytam. Hogyan és mivel kezdjek, ha egyszerű bemelegítés mozdulattól is elfáradok ?

Figyelt kérdés

Ezt úgy kell elképzelni, hogy csináltam bemelegítő gyakorlatokat lábra (amiket megjegyeztem suliból... bár alig van ami megmaradt) és másnap istentelenül fájt a térdem és izomláz lett a hasamban is...

Nem hiszem, hogy ez így normális, de az igaz, hogy régen tornáztam már.

16-17 éves koromban minden nap csináltam 2-300 fekvőtámaszt, 3 hónapig 500at is, de azzal leálltam, mert úgy gondoltam, hogy felesleges már annyi.

Úgyhogy visszavettem 100-200ra és mindenféle pózban, nehezítve.

Ehhez képest most meg karkörzéstől is elfárad a karom...

Sőt, ha egy 2,25ös cola-t hozok haza a boltból, hazáig beáll a bicepszem és másnap izomláz lesz benne.

Pedig 1 évig a suli kondijába is jártam fekvenyomni és bicepszezni.

20-25 kilóval is bicepszeztem és most meg egy kóla után ez van...


Amit tapasztaltam, az az, hogy mindig is recsegtek ropogtak az ízületeim, fekvőzést abba is hagytam amikor megfájdult a csuklóm és a könyököm.

A hátam, könyököm, térdem, nyakam mindig is ropogott...


Velem senki sem beszélt arról, hogy mire jó a fekvőtámasz, hogyan kell "jól" csinálni stb...

A rendes alap állást megtanultam, a tanár sokszor megdicsérte, hogy szépen csinálom, viszont azt nem tudta, hogy napi több százat csinálok itthon.

Max felméréseken, vagy versenyeken derült ki, hogy mindenkinél többet tudok csinálni.


De ez valószínűleg nem tett jót a könyökömnek sem...

Tehát sima tesi órákon kívül nem kommunikáltam semmit a tanárral sem.

Ezt lehetett volna másképp is csinálni.

De akkor az volt a fejemben, hogy az a jó, ha minél többet tudok csinálni.

Mind1, ez elmúlt.


Viszont most ott tartok, hogy szarul érzem magam a bőrömben, mert ilyen dolgok kifognak rajtam.

Ropogás, fájás, izomláz A SEMMITŐL.


Nem sokat eszek, nem is vagyok éhes, irodai munkát végzek, és mindig is vékony testalkatú voltam.

23/f


Ilyesmi "panaszra" milyen gyakorlatok vannak ?


Amikor voltam orvosnál kivizsgáltatni magam, hogy mi miért van, miért ropog mindenem, stb...nem találtak semmi rendellenességet.

Azt mondták "növésben vagyok".

Voltam ilyen vizsgálaton 16-17 évesen is, 19 évesen is, meg 21 évesen is.


A körzeti orvosnál elmondtam a panaszaimat, az elküldött az sztk-ba, voltak terheléses, meg egyéb vizsgálatok, de nem mondtak semmit.

Én meg hiába mondtam, hogy csak úgy magától elkezd fájni egyik nap ez a térdem, hiába nem csináltam semmi megterhelőt azelőtt, aztán szó szerint átmegy a fájás a másik térdembe másnapra.

Tehát megmagyarázhatatlan...


Most egyelőre valami egyszerű mozgást, valami tervet keresnék, hogy mivel kezdjem el, hogy ne legyek ennyire tohonya, mert szó szerint zavar már...


Köszönöm szépen előre is a válaszokat!

Ha kérhetem olyanok ne írjanak akik csak vitatkozni akarnak a többi kommentelőkkel, vagy épp engem akarnak kritizálni.

Ha van valami ötleted, meglátásod az jöhet és megköszönöm, de vitatkozni ne gyertek, légyszi!


Köszönöm szépen!



2023. júl. 21. 00:59
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!