Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy sok futó...

Miért van az, hogy sok futó nyújt edzés előtt?

Figyelt kérdés
Elnézést, ha hülye a kérdés, heti 2-3x eljárok futni a mozgás jegyében, tehát nem vagyok tapasztalt vagy ilyesmi. Én 8-10 perc bemelegítéssel kezdek itthon, majd lefutom a távom, hazaérek és lenyújtok. Nem így logikus? Rosszul tudom? Rengeteg futót látok, akik már az elején nyújtó gyakorlatokat végeznek, de miért jó az izomnak, ha már igénybevétel előtt nyugalmi állapotba kerül? Hisz így nagyobb a sérülésveszély.

2021. dec. 22. 16:24
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem azért, mert nem jártak utána, hogy edzés előtt hogy kell bemelegíteni, csak a saját fejük után mennek.


Amikor egy barátnőmmel jártam futni (aki szintén nem olvasott utána a az edzés felépítésének, csak hobbi futó), akkor nála láttam, hogy futás előtt nyújtja a hideg izmait, ugyanúgy, ahogy futás után. Szerintem futás előtt inkább vért kellene pumpálni az izmainkba átmozgató gyakorlatokkal + az ízületeket bemelegíteni. Erre a kettőre nem jó a nyújtás.


Jártam RG-re anno, ott is volt bemelegítés, nem a merev izmainkat kezdtük el rögtön gyötörni a nyújtással.

2021. dec. 23. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!