Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Szerintetek ez jó futási módszer?

Szerintetek ez jó futási módszer?

Figyelt kérdés

Szóval a helyzet az, hogy 205cm magas és 125 kg vagyok, ez jelentős túlsúly.


Eldöntöttem, hogy én márpedig most futni fogok minden nap, mert ez így nem állapot. Beszéltem egy barátommal, aki szintén fut, hogy mi a módszere/edzésterve.


Azt mondta, egyszerű, "A 4 perc pokol". Ezalatt azt érti, hogy a megfelelő bemelegítés után 20 másodperc sprint + 10 másodperc séta, ezt a ciklust ismételjem 8-szor, és ha befejeztem, ne álljak meg, hanem sétáljak.


Nektek mi a véleményetek erről a módszerről? Én sajnos nem bírtam mind a 8szor a sprintet, az 5.-től kezdve csak a gyorsabb futás ment, de azt mondta, ő is csak 4. alkalommal bírta végig mind a 8-at.


22/F


2010. okt. 12. 18:40
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Fogyáshoz az említett módszer a lehető legrosszabb. Lassú-közepes tempóban, napi 1 óra, na az már használható, mert zsírt nem lehet sprinttel égetni.
2010. okt. 12. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Konditerem->súlyzós edzés+aerob. Futópadon dőlésszöggel tempós séta, mint aerob. Súlyzós edzésnek 2 hónapig egy kezdő, bontatlan edzésterv, utána egy normális, bontott edzésterv.
2010. okt. 12. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Sajnos elég rosszul megy most anyagilag, nincs pénzem kondibérletre :/
2010. okt. 12. 23:02
 14/15 anonim ***** válasza:

Szerintem minden nap sétály 1 órát minimum gyorsabb tempóban!

Ha lefogysz valamennyit pl 5-10kg-t akkor fuss! Csak lassan ahogy bírsz minimum 20 percet mert a test utána kezdi meg normálisan a hő termelést és égeti a zsírt és izzatsz! Én ezt úgy csináltam hogy azt a nylon fóliát tekertem a derekam köré és úgy csináltam akkor jobban hat mert nem engedi ki a hőt de ez után ha befejezted az edzést tusolj le!

Edzések előtt és után bemelegítés! Sok nyútás, és lehet hasizom gyakorlat is!

Étkezés! na én ezt úgy csináltam hogy 1-2 napig alig ettem! így egy kicsit össze szűkül a gyomor és a bél és később csak annyit egyél hogy épp csak ne legyél éhes! Mindig egy időben egyél vagy legalább igyekezz! szóval ne azt hogy egyik nap reggel 8 kor másnap 11 kor eszel!

Vacsora este 6-ig! utána csak gyümölcsöt! Lefekvés előtt megihatsz 2dl joghurtot! Csak türelem! Idő kell ahhoz hogy sikerüljön! Nekem ez segített!

Remélem segíthettem! Én ezt csináltam és 2 hónap alatt 10kg minusz!

16/F

Sok sikert! :)

2010. okt. 12. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
szia! én a 11ben lakom, az infoparkban szoktam futni. jó hely, semmi autó, sok futó, pár kutyás. mit szólsz?
2010. okt. 13. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!