Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Szerintetek ez jó futási módszer?

Szerintetek ez jó futási módszer?

Figyelt kérdés

Szóval a helyzet az, hogy 205cm magas és 125 kg vagyok, ez jelentős túlsúly.


Eldöntöttem, hogy én márpedig most futni fogok minden nap, mert ez így nem állapot. Beszéltem egy barátommal, aki szintén fut, hogy mi a módszere/edzésterve.


Azt mondta, egyszerű, "A 4 perc pokol". Ezalatt azt érti, hogy a megfelelő bemelegítés után 20 másodperc sprint + 10 másodperc séta, ezt a ciklust ismételjem 8-szor, és ha befejeztem, ne álljak meg, hanem sétáljak.


Nektek mi a véleményetek erről a módszerről? Én sajnos nem bírtam mind a 8szor a sprintet, az 5.-től kezdve csak a gyorsabb futás ment, de azt mondta, ő is csak 4. alkalommal bírta végig mind a 8-at.


22/F


2010. okt. 12. 18:40
1 2
 1/15 anonim válasza:
Fogyásra nem alkalmas, inkább erősítésre. Ha fogyni akarsz inkább fuss lassabban 20-40 percet.
2010. okt. 12. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Azt hogy ekkora súlyfelesleggel meg ne próbálj futni mert az izületeid szétmennek. Inkább minden nap sétálj 1 órát!
2010. okt. 12. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Hát szerintem se jó fogyásra ez a módszer. De szerintem se nagyon futkározz. Mondjuk a magasságodhoz azért nem ilyen "húúú de krva sok" ez a súly.

Én is a kocogást ajánlom. Kb egy órát minden nap.

2010. okt. 12. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
keress rá az első 5km-em edzéstervre.
2010. okt. 12. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Sajnos de igen, nagyon sok ez, mert nagy hasam van, és rohadt vastag a lábam, lassan rombusz-testalkatom lesz :S, ahogy a mellékelt ábra is mutatja: [link] , [link]


Világéletemben kövér ember volt, csak most jutottam el odáig, hogy változtassak rajta...

2010. okt. 12. 19:16
 6/15 anonim ***** válasza:
Szerintem napi fél-1 óra kocogás folyamatos megállás nélkül és sokszori evés, persze sokkal kisebb adagokban, mint eddig.Valamint csökkentsd az édességeket, ha eszel.
2010. okt. 12. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

3. vagyok.

Jó. Az az első 5km-em es elvileg tényleg jó.

Utána meg amikor végigcsináltad, mehetnek az 5km-ek.:)

De ha fogyni akarsz, akkor ajánlom neked itt a fogyókúra kategóriát is. Van egy csomó hasznos válasz, de a hülyeségeket ne fogadd meg. Mert a kajálásodon is kell változtatnod.

2010. okt. 12. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

19:20 - egyáltalán nem eszek édességet, még a sört is minimalizáltam (heti max 1) egy jó hónapja, mert tudom, hogy az k*rvára hízlal.


Enni napjában általában 2szer eszek (reggel-délben vagy délben-este [persze este csak minimálisan]), inkább vizet iszok, azt viszont sokat.


19:21 - És honnan fogom tudni, hogy mi hülyeség és mi nem? :)

2010. okt. 12. 19:28
 9/15 anonim ***** válasza:

inkább olvass szakkönyveket, oldalakat.

ne azt a sok fost, amit itt ír a többség.


amúgy merre lax??? én lány vagyok, elég húúsos, és én pl kocogok. mehetnénk együtt :D

2010. okt. 12. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Ez az "Első 5 km" egész jónak tűnik, kipróbálom, köszönöm :)


19:43 - BP-en lakom, IX. kerület

2010. okt. 12. 19:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!