Miért választja sok ember az edzőtermet a kuzdősportok helyett?
“Régebben,amikor lejártam még tiniként Krav Magázni,az edzőm mesélte hogy 2 c típusú kést fogott rà,hogy adja el nekik olcsóbban az autóját.
Ekkor az ő kiállása azt mutatta hogy nem érdemes vele baszakodni,ezért elmentek.”
Szóval a kiállása döntött. Az 100%ban a külső. Az pedig a konditeremben impresszívebb lesz mint a kravmaga edzésen.
12es jól mondja
A kidolgozott test már fél siker
Pl képzeljetek el 2 160 centis férfit
Egyik el van hízva 50kiló felesleggel 0 izommal másik ki van pattintva mellizmai karjai vállai háta tiszta izom
A mai jó társadalom melyiken fog többet gúnyolódni esetleg beszólni az utcán
Egyértelműen nem a kigyúrtnak
15:
A közdősportolóknak, akár csak az úszóknak is szükségük van a súlyzós edzésre.
Tehát amit látunk pl szuper testű izmos úszót az nem csak az úszástól, hanem bizony a súlyzós edzéstől is van.
16:Ez is igaz,de ez főleg a bírkózásban/Judoban/BJJ ben fontos.
17:De azt ott tanulta,mert a Krav Magában a balhés helyzetek szóban elkerülését is tanítják
Judo edzőként...
A kötöttsúlyos edzések nagyon alkalmasak izolált izomfejlesztésre, főleg ha valaki nem csak ökörködik a vas alatt, hanem valóban odafigyel a megfelelő gyakorlatok szabályos végrehajtására. Prehabilitációra, rehabilitációra is éppen ezért jól használhatók. És a kötött súlyokkal, csigákkal, huzalokkal, keretekkel is lehet sokféle izmot építeni, gyorsat, nagyot, látványosat, kitartót - na, áltában nem egyszerre...
Aztán jönnek a szabadsúlyos gyakorlatok (mint a kettlebell), amivel nehezebb egy-egy izomcsoportot célozni, cserébe sokkal valósabb mozgásokkal jobban épít szinergista működésekre.
A sajátsúlyos gyakorlatok állnak legközelebb a küzdősportok erőfejlesztő hatásához, ráadásul a saját tested mindig kéznél van.
A küzdősport annyival ad többet mentálisan, hogy hozzászoksz a tudathoz, hogy küzdened is kell. Ütnek-rúgnak, megrángatnak, földre visznek, szorítanak, fojtanak - és ezzel együtt te is megszokod, hogy küzdesz (már a saját szakágad, sportágad, stílusod, utad, művészeted, nevezd aminek akarod) szerint. Technikásabbá válsz, szervezeted alkalmazkadik. Erősödik a seiken, kiidegelődik a lábszár, az alkar, a könyék, véreddé válik az esés, javul az egyensúly, robbanékonnyá válsz, a több perces küzdelmekhez alkalmazkodik a kardiovaszkuláris rendszer, magabiztosan és elszántan támadsz, higgadtan védekezel, nem rebbensz meg, ha az arcod felé nyúlnak, földre kerülve is tudod, hogy ott hogy tedd harcképtelenné az embert. Ezt gyakorlod, erre készülsz raádásul hozzád hasonlóan képzett emberek ellen gyakorolva.
Ez a tudat adja meg azt a kiállást, ami pl a fenti krav-maga oktatót is kihúzta a bajból. (Az más kérdés, hogy az önvédelemnek csak a legutolsó szintje a fizikai védelem, és a krav maga oktató már egy csomó mindent benézett addigra, mire kést rántottak rá alku közben, de ezt ő pontosabban tudja, mint én, hisz a krav maga kifejezetten nem sport, hanem önvédelmi rendszer.) Szóval az a tudat, hogy ha bármi miatt is egy helyzet túllép a pofázáson, meg a kölcsönös krvaanyázáson, ott sem lesz eszköztelen.
Okozhat ez persze hamis biztonságérzetet, hisz soha nem tudod, hogy a másik éppen mit tud még a szavak mögé pakolni, egy kés ellen meg senki ne kezdjen okoskodni, nem sok minden van, ami annyit megér.
És hát a legtöbb küzdősportoló, főleg aki rendes sportegyesületben edz, és nem csak ilyen fightklubokban készül a zombi-apokalipszisre az leéli úgy az életét, hogy soha nem kell az edzőtermen kívül használni a tudását.
Hát ga valaki azért konfizik mert kemény akar lenni az tényleg inkább küzdősportra menjen.
De ha csak mozogni akar akkor nem mindegy ? Igazábol az átlag ember ellen az is elég ha kicsit erősebb vagy.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!