Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Tanácsok edzéshez? 19/L

Tanácsok edzéshez? 19/L

Figyelt kérdés
Heti háromszor járok edzeni, nagyjából odafigyelek az étkezésre, de még elég kezdő vagyok. A teremben az edző segít a gyakorlatokkal. Mi az, amire oda kéne még figyelnem, mit ajánlotok, a jobb fejlődés érdekében?

2023. ápr. 4. 08:15
 1/6 anonim válasza:
78%
Legyen meg a megfelelő mennyiségű alvás. :)
2023. ápr. 4. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
79%

"nagyjából odafigyelek az étkezésre"

Én 15 év versenysport után érzem azt, hogy az étrendem rendben van. Csak tudnám, hogy laikus kezdőknél mit jelent az étkezésre való odafigyelés. Zabkásás, natúr csirkemelles, glikémiás indexes, lassú felszívódó szénhidrátos bullshit?

"mit ajánlotok, a jobb fejlődés érdekében?"

Azt ajánljuk, amit a személyi edződ is. Reméljük, hogy a személyi edződ szokott beszélni edzésprogramozásról, progresszív túlterhelésről, kalóriaszámolásról, makrotápanyagokról, regenerációról, alvásról.

2023. ápr. 4. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Kedves 2.

Ha nem tudsz segíteni vagy nem zavarnak az ilyen jellegű segítségkérések, inkább egyszerűen hagyd figyelmen kívül, mintsem így válaszolj, mert ha hiszed ha nem ez nem segít! Köszi :)

2023. ápr. 4. 09:58
 4/6 anonim ***** válasza:
80%
van kalóriára kiszámolt étrended? számolod a fehérjebeviteled? progresszív túlterhelés elvének megfelelő az edzésterved? próbálsz rpe7-rpe9 intenzitással edzeni? megvan a napi 7-8 óra alvás? ha ezekre igen a válasz akkor sok mindent nem lehet hozzátenni.
2023. ápr. 4. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
18%
Én nem vagyok egy kifejezett szakember ezen a téren, de a táplálkozással kapcsolatban olyan tanácsom lenne, hogy felesleges a kalóriák számolgatása, elég, ha többet mozogsz, és mindenből csak annyit eszel, amíg még tudnál enni, tehát nem kell teljesen jóllakni, és ami a fő: sok főzeléket egyél nyaranként, ne mirelites dolgokat, hanem a piacon árult sóskából, spenótból stb.-ből kell elkészíteni a főzelékeket. Zöldbabból, zöldborsóból stb.
2023. ápr. 5. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
2-nél a pont. Amúgy ha a személyi edződ nem mondta el ezeket, akkor keress másikat. Ne egy kóklerre szórd a pénzed.
2023. ápr. 10. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!