Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mi a teendő ha túrázás közben...

Mi a teendő ha túrázás közben megtámad egy állat?

Figyelt kérdés
Elvileg Magyarországon nem sok vadállattal lehet összefutni, de azért kisebb túrázás során mindig tartok attól, hogy találkozok állatokkal. Eddig csak őzekkel találkoztam, akik elfutottak. Tudomásom szerint nem jellemző, hogy egy őz, szarvas szembeszáll velünk, de azért lehet, hogy a földbe gyökerezne a lábam ha szembe találnám magam egy többszáz kilós szarvassal. Ami szerintem inkább veszélyes, az a vaddisznó, pláne ha kicsinyei vannak. Úgy tudom, gyorsan tud futni, szóval nem érdemes elszaladni előle. De mit kell tenni, ha megtörténik a baj? Mindenhol azt olvastam, hogy össze kell gömbölyödni és védeni a fejet, belső szerveket. De olyan hamar feladja az az állat? Mi van ha hagyjuk magunkat és közben megöl? Vagy ez valószerűtlen? És mi van a kutyákkal, esetleg farkasokkal? Milyen "fegyvert" érdemes magunkkal vinni, hogy végszükség esetén megússzuk ép bőrrel?

2023. márc. 7. 11:26
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

OK, tényleg nem minden állat, de a nagy többség igen.

De egy normál túraúton semmi esélye annak, hogy bárkit is megtámadjon egy vadon élö állat.

2023. márc. 8. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha vaddisznó támadna rád, ami kb lehetettlen hacsak nem akarod meglovagolni, akkor fel az első fára… nemhogy fáramászni nem tud, de még a fejével felfele nézni se nagyon.


Ha meg farkast látsz, ami szinte fixen lehetetlen, még a hozzáértőknek is nagy erőfeszítés a nyomukra bukkanni annak a kevésnek is ami van, ugyanis tudják, hogy az embert rohadtul el kell kerülni, akkor ha mégis látnál, de mondom nem fogsz soha…

Akkor telefont elő, csinálj annyi fényképet amennyit tudsz és adj hálát, hogy láthattál farkast.

Hiúzzal ugyan ez a helyzet, csak azt meg mégsokkal kisebb az esélye, hogy valaha is látni fogsz. szarvassal arra van a legnagyobb esélyed, hogy 5-800méterről talán láthatsz egyet egyet… én egyszer meditáltam egy erdőben, full csendben voltam, és elsétált egy szarvas tőlem kb 15 méterre, életem egyik ha nem a legszebb természetközeli élményeként tartom számon.

2023. márc. 9. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
#9 Ez milyen baromság már... :D
2023. márc. 11. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!