Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mi a teendő ha túrázás közben...

Mi a teendő ha túrázás közben megtámad egy állat?

Figyelt kérdés
Elvileg Magyarországon nem sok vadállattal lehet összefutni, de azért kisebb túrázás során mindig tartok attól, hogy találkozok állatokkal. Eddig csak őzekkel találkoztam, akik elfutottak. Tudomásom szerint nem jellemző, hogy egy őz, szarvas szembeszáll velünk, de azért lehet, hogy a földbe gyökerezne a lábam ha szembe találnám magam egy többszáz kilós szarvassal. Ami szerintem inkább veszélyes, az a vaddisznó, pláne ha kicsinyei vannak. Úgy tudom, gyorsan tud futni, szóval nem érdemes elszaladni előle. De mit kell tenni, ha megtörténik a baj? Mindenhol azt olvastam, hogy össze kell gömbölyödni és védeni a fejet, belső szerveket. De olyan hamar feladja az az állat? Mi van ha hagyjuk magunkat és közben megöl? Vagy ez valószerűtlen? És mi van a kutyákkal, esetleg farkasokkal? Milyen "fegyvert" érdemes magunkkal vinni, hogy végszükség esetén megússzuk ép bőrrel?

2023. márc. 7. 11:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem piszkálod, elszalad, félnek az emberektől.
2023. márc. 7. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
En vaddisznóval találkoztam egyszer éjszaka utcán,hazafele menet. Nem támadtak meg,de többen voltak.
2023. márc. 7. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
67%
Többféle önvédelmi spray van forgalomban, egyik-másik kifejezetten állatok ellen lett kifejlesztve (kutya, medve). Irritáló hatású folyadékot spriccelhet az ember a támadó állatra, az érzékeny szaglószervű kutyák garantáltan elveszítik tőle a harci kedvüket.
2023. márc. 7. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

11éve túrázok magyarországon, ha állatot látsz, elcsitítod magad, mozdulatlanná dermedsz és kussban figyeled, közben pedig hálát adsz a mindenségnek amiért ez épp megtörténik veled…

Azok meg nem hülyék, az esetek 99%ában meg sem látod őket max hallod ahogy elszalad.

2023. márc. 7. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Több mint 40 éve túrázok mindenfelé, eddig még SOHA nem akart megtámadni egyetlen egy állat sem, vaddisznó sem. Ha van rá lehetöségük, az állatok elmennek idöben, eszükben sincs bárkit is megtámadni. A malacos vaddisznó sem támad, hacsak nem érzi veszélyben a gyerekeit, magyarul, ha nem akarsz megfogni egyet.
2023. márc. 7. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
71%
Kisgyermekkorom óta túrázunk, kirándulunk. Én szerintem elenyészően kicsi az esély arra, hogy a hazánkban gerinces állat támadjon meg. Egész életemben egyszer láttam őzeket az erdőben, egyszer meg egy siklószerű kígyó ment át előttem az ösvényen. Az állatok ha lehet kerülik az embert. Én nem védekezem ellenük semmilyen formában sem. Ha jobban tartanék tőlük akkor valószínűleg állatok elleni sprayt és valami riasztópisztolyt vinnék magammal.
2023. márc. 7. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 NTBS ***** válasza:
0%
Menekülni.
2023. márc. 7. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
52%

Ha nem cseszteted, nem szorítod sarokba, akkor a vad elkerül. A disznó is.

De vegyük komolyan a kérdést: a disznók egy földön, összegömbölyödve fekvő vagy egy elszaladó turistát fogyasztanak el könnyebben? :))

2023. márc. 8. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
8-as: azt ugye tudod (szerintem nem), hogy minden állat az elszaladó valamit automatikusan megtámadnivalónak tartja????
2023. márc. 8. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Tényleg minden állat?
2023. márc. 8. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!