Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Súlyzós edzést tudnátok nekem...

Súlyzós edzést tudnátok nekem ajánlani?

Figyelt kérdés
40 éves nő vagyok, nulla mozgással. Szeretnék izmosodni, állóképességet növelni, a fogyás nem célom. Olyan videó kellene amit le tudok tölteni, hogy tévén tudjam nézni. Nem okos tévém van, tehát pendriv-ra tudom csak áttenni.

2023. febr. 17. 09:01
 1/6 anonim ***** válasza:
40%
Az állóképesség növelésre állóképességi mozgásformák (pl. futás, bicikli, ugrókötél, görkorcsolya, lépcsőzés, ellipszis tréner, úszás, stb.) valók, erő/izom növelésre pedig a súlyzós edzés való, ezt a kettőt ne mosd össze. Ha pedig azt hiszed, hogy videós ugrálgatások bármilyen fejlesztő hatással lesznek az állóképességedre vagy az izomtömegedre, akkor olvassgass vissza kérdéseket ebben a kategóriában, és látni fogod, hogy rossz helyre írtad ki a kérdésedet.
2023. febr. 17. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Na ennek a válasznak sok értelme nem volt számomra. Hol írtam, hogy ugrabugrálós videót szeretnék? Esetleg ajánlanám az értő olvasást!

Nem csodát várok, hanem egy normális edzést videó formájában.

Nincs lehetőségem terembe járni, és szerintem bármilyen mozgás legyen az túra, kocogás, súlyzó használata, ha rendszeresen végzi az ember növeli az állóképességet.

Gondoltam, lehet itt olyan aki otthon van a saját testsúlyos vagy súlyzós edzésben és tud ajánlani nekem egy nevet pl.

2023. febr. 17. 10:25
 3/6 anonim ***** válasza:
71%
Nem ócska videók alapján kell edzeni, hanem egy komplex edzésterv, edzésprogram alapján. Inkább keress fel egy személyi edzőt, aki programoz neked, mert így saját magad fejlődését és életmódváltását hátráltatod, nehezíted, teljesen feleslegesen.
2023. febr. 17. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ilyen videós lekövetős edzés alapján nem fog izom épülni sajnos. Az izomépítés kicsit bonyolultabb, mert rendes súly kell hozzá és meg kell tanulni helyesen kivitelezni a gyakorlatokat. A gond pedig hogy edző kb bárki lehet, az internet pedig tele van félreérthető, túlmagyarázott videókkal azon kívül hogy amúgy rengeteg minden van amit meg kell tanulni edzés kapcsán. Összességében talán célravezetőbb ha edzőhöz fordulsz
2023. febr. 17. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
61%
Ajánlom jó szívvel Caroline Girvan személyi edző YouTube csatornáját. Nagyon jó 50 napos programjai vannak, több is, bár nem teljesen kezdőknek valók. De ehhez azért kellenek súlyok otthonra.
2023. febr. 17. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
BISA pl ilyesmire teljesen jó. (Back in shape again)
2023. febr. 17. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!