Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Otthon kezdenék el súlyzós...

Otthon kezdenék el súlyzós edzést csinálni, mekkora súllyal kezdjek nőként?

Figyelt kérdés

Vettem egy csomó könyvet az alapokról, néztem egy csomó videót a helyes formáról, és úgy gondoltam belevágok!


Ami az equipment részt illeti, szerintetk nőként, minimális izomzattal és erőnléttel mekkora súly lenne az ideális.

Csak szabad-súlyos edzéseket végeznék, és alapvetően kézi súlyzóval, később szeretném majd bevezetni a barbell-t és társait.

Szóval, mekkora kézisúlyzót vegyek? Arra gondoltam, hogy kezdetben 5 kgs is jó lenne, majd emelném 10 és 15-re. Miket szoktak a nők általában edzéshez használni? Mi számít soknak, mi kevésnek?


Nyílván tisztában vagyok vele, hogy a forma sokkal fontosabb, és hogy jobb talán először kisebb súllyal nagyobb ismétlésszámot végezni, mint egyből rávetemedni a 15-20 kgs súlyokra.


Mivel új vagyok a témában ezért kissé tanácstalan is, kérlek segítsetek egy jó progressziót felépíteni!



2023. jan. 25. 16:17
 1/6 anonim ***** válasza:
31%

Ez engemet is érdekelne.


87/N

2023. jan. 25. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
51%

Bár férfiként válaszolok, én szerelhető kézi súlyzót vennék, és igen, kezdésnek 5 kg, azután fokozatosan emelve a súlyt.

Ha jó erőben vagy lehet, hogy kevésnek érzed majd az 5 kg-ot. Meg látod majd.

2023. jan. 25. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi.
2023. jan. 25. 17:42
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem ugyan olyan erosek az emberek es gyakorlatonkent valtozik. Nem lehet osszehasonlitani sulyban egy oldalemelest mondjuk egy guggolassal, felhuzassal
2023. jan. 25. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Okés, akkor mit ajánlassz?
2023. jan. 26. 15:01
 6/6 anonim ***** válasza:
Amennyivel szabalyosan tudsz vegrehajtani adott gyakot. Eloszor erdemes minimalis sullyal, hogy "ismerkedj" a technikaval, aztan majd raerzel.
2023. jan. 27. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!