Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Az hogy "kardio edzés" mit...

Az hogy "kardio edzés" mit takar pontosan?

Figyelt kérdés

milyen mozgásokat foglal ez magába?


a másik kérdésem ehhez kapcsolódóan: szeretnék egy kicsit lefogyni de szálkásodni is egy picit. ehhez nekem azt ajálnlották h kardiózzak heti 3szor és 1-2szer súlyzózás. ez így megfelelő? (persze az étkezésre és az folyadékbevitelre is odafigyelek!)


Ha ez igy nem jó kérlek irjátok le, hogy mit tegyek. Bármit megcsinálok, kitartó vagyok mert régen nagyon sokat sportoltam csak egészségügyi okok miatt 2 évre szüneteltetnem kellett. Az lényeg h a lábam ne nagyon izmosodjon vagyis h ne növeljem ott az izomkötegeket mert már igy is vastag eléggé a vádlim ennél jobban nem kéne egy nőnek.


Előre is köszönöm a (használható) válaszokat!:)


2010. okt. 3. 11:31
 1/6 anonim ***** válasza:

Kardio-vascularis, tehát szív- és érrendszeri.

Azt jelenti, hogy itt nem az izmaidat edzed, hanem a keringésed erősödik, nő az oxigénfelvevő képességed és az állóképességed.

Az izmokra nem jelent terhelést, legalábbis nem szokatlan terhelést, amitől fejlődnének.

Két fő változata van: Aerob és anaerob.

Az aerob alacsony intenzítású, csak nagyon kezdőknek, időseknek, betegeknek ajánlott.


Amit ajánlottak, nagy vonalakban helytálló.

Intervallum- kardiót (HIIT) ajánlok és súlyzós köredzést az összes izomcsoportra, hetente 2x.

A legjobb kardiógépek a futó és taposó gép, de időnként lehet más is.

A spinning, vagy a súlyzózás helyett a TRX is megfelelő lehet kezdőknél. A lényeg a változatosság, a hozzászokás elkerülése.


[link]

2010. okt. 3. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 mrlacko ***** válasza:
Annyit takar, hogy szívvel kapcsolatos. Gyakorlatban olyan mozgás amitől magas a pulzusod (120-140), így optimális a zsírégetés. Ez lehet futás, úszás, biciklizés vagy akár egy jól szerkesztett súlyzós edzés! A másik kérdésedre: fogyni és szálkásodni ugyanaz, kevesebb zsír mellett jobban kirajzolódnak az izmok. Erre teljesen jó a programod (3 aerob és 2 anaerob edzés hetente). Sajnos a vádlival sokat nem lehet kezdeni, a genetikád határozza meg a méretét...
2010. okt. 3. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Már miért ne lehetne?

A nők vádlija hajlamos az ödémára. Ez általában bőr alatti víz, de nyilván az izomban is van valamennyi.

Én a vendégeimnél figyeltem meg (edző vagyok) az átöltözés után a zokni nyomát a lábukon. Mélyen belenyomódik és akár 1 óra múlva is látszik még.

Hormonális oka van legtöbbször de a helytelen étkezés is elősegíti.

2010. okt. 3. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Nah akkor nézz szét itt: [link]


A kardio főleg az állóképességre vonatkozik ez a sport a kettlebell.. szálkásít, az állóképességet iszonyatosan növeli.. és fogyaszt is nyilván. Annyiban más a más súlyzós eddzésenkél hoyg nem cseszi szét az izületeid :)


Én is ezt csinálom már egy ideje.. nagyon klassz :D pedig lány vagyok :D szóval ez nemtől kortól súlytól kondíciótól független.. de olvasd el a honlapon hogy mire jó.. klassz leírások vannak

2010. okt. 5. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
JAh és hozzáteszem szép vékony vagyok.. az izomtömegem nem nőtt :) nagyon jó kis alakformáló hatása van :)
2010. okt. 5. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Már mitől nőne az izomtömeged?

Az edzéstől?

Ne viccelj már :-))))

Az izomtömeg az edzés és a tápanyagbevitel növelésétől tud csak növekedni. A levegőtől nem leszel izmosabb, akármennyit edzel.


Amúgy nem rossz a ketlebell, hetente 1x jó lehet, ha mást is csinálsz mellette.

2010. okt. 6. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!