Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Igazak ezek a fogyási módszerek?

Igazak ezek a fogyási módszerek?

Figyelt kérdés

Ha sokat biciklizünk fogyunk.

Ha diabetikus kajákat eszünk fogyunk.

Ha futunk, fogyunk.

Ezeket azért nem értem, mivel a futástól miért fogynánk? A lábunk izmosodik...és aztán?

Én naponta futok a kutyáimmal, kb. 10 km.ert biciklizek minden nap, olyan 2-3 szelet csokit és csipszet stb.-t eszek meg szinte minden nap.

A barátnőim mind elhízottak, kv. én vagyok nagyon vékony. Talán azért nem hízok mert ennyit mozgok? De rengeteg édességet is eszek naponta. + vérszegény vagyok... ez befolyásolhatja?


2010. szept. 27. 21:17
 1/3 anonim ***** válasza:

Amiket felsoroltál tényezőket, mindegyiknek lehet szerepe a fogyásnak, bár szerintem a diabetikus kaját inkább a cukorbetegeknek találták ki.


De ami lényeg, hogy persze genetikai tényezők is szerepet játszhatnak, de mivel most arról beszélünk amit befolyásolhatunk, ez pedig a mozgás és a táplálkozás. Nyilván azért számolnak egyesek kalóriákat, mert a fel nem használt tápanyagok lerakódnak zsírként, ezért ha valaki fogyni szeretne, kalória deficitet kell elérnie. Ha mozogsz növeled a napi kalória igényedet, mivel ekkor szénhidrátot és bizonyos esetben zsírt éget el a szervezeted, ha meg kevesebbet eszel, akkor csökkented a bevitt kalóriát, ha az eredmény ezek után negatív, akkor fogysz. Persze a szénhidrát-fehérje-zsír arány is számít.


De nem is értem hogy gondolod azt a futás dolgot, mit nem értesz, energiára van szüksége a szervezetednek hogy fuss, az meg nincsen a semmiből. Egyébként a kerékpározást keményen kell nyomni, hogy számítson, a 10 km meg nem sok.

2010. szept. 27. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Annyi hogy megfuttatom az egyik kutyámat, suliba oda vissza, elmegyek a kutyámért és vissza.. kb. ennyi az a 10 km.
2010. szept. 27. 22:33
 3/3 clint ***** válasza:

a bicikli szerintem sem egy nagy dolog. Max ha nagyon erősre van állítva és állva bicajozol, akkor hathat.

A válaszom, meg:

A te genetikát, vércsoportod, testfelépítésed, anyagcseréd NEM lehet olyan mint valamelyik barátnődnek.

Te nem vagy hajlamos a hízásra, ők meg igen. A diabetikus dolgok meg nem ide tartoznak, sok cukorbeteg igencsak el van hízva.

2010. szept. 28. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!