Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Taekwondo vagy Capoeira?

Taekwondo vagy Capoeira?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy olyan harcművészetet elkezdeni ami megtanít rúgni. Bokszolok 5 éve, és ju-jitsuzok 6 éve, ütni és földharcolni tudok azért, de rúgni egyáltalán nem tudok. Azért a TKD-t és a capoeira-t néztem ki, mert ezek olyan stílusok amik a rúgástechnikákat hangsúlyozzák. A kick-box, azért nem mert ott az ütéseket is tanulják a rúgások mellett, ütni pedig tudok annyira, hogy kick-box edzésen ne keljen ismételgetnem, mert én csak a rúgással akarok foglalkozni. A muay thai pedig nem tetszik nekem, nem azért mert féltem magamat, csak nem jön be. Szóval ezért döntöttem a TKD és a capoeira mellett, csak mivel egyszerre nem járhatok mindkettőre (pedig ha megtehetném akkor simán járnék mindkettőre, mert mindkettő nagyon tetszik), ezért szeretném ha segítenétek. Válaszokat szeretnék kapni indokkal együtt. Olyanok írjanak akik űzik is ezt a két harcművészetet.
2010. szept. 27. 17:14
1 2
 1/12 anonim válasza:

Őszintén szólva nem értek hozzá, de ahogy én tudom a Capoeira inkább tánc, mint harcművészet.

Én habozás nélkül a Taekwondo-t választanám.


Egy segítőkész laikus

2010. szept. 27. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

kb úgy viszonyul a thaibox lábmunkája a taekwondoéhoz, mint a box kézmunkája a karatééhoz.


ott vagy eltévedve, hogy a rúgások önmagukban nem sokat érnek. össze is kell hangolni az ütésekkel, ezen sokal több múlik.

2010. szept. 27. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Én Taekwondozok, úgyhogy emellett voksolok.;)

Indok: TKDsok tudnak a leggyorsabban rúgni; kiemelkedően jó reflexeid lesznek tőle; nagyon jó egyensúlyérzéked; mindemellett nem csak látványos rúgásokat és egyéb technikákat tanulsz meg, de hihetetlenül hatékonyakat is!!! De egyébként TKD edzéseken ugyanúgy tanulsz kéztechnikákat is, szóval erre azért számíts.:)

Szóval én a TKDra szavazok, de a Capoeira is jó.:)

2010. szept. 27. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
szerintem is az elözönek igaza van tkd jó de szerintem akkor vagy box vagy tkd .Kettő nem is hasonlítanak akkor külön külön kell a kettőt használd gondoly bele a box alapállásod milyen a TKd-os és tudod h az alapálás nagyon fontos. Thaibox szerintem .Lehet h jól boxolsz jól ütsz de hidd el sok olyat tanulhatsz thaiboxon (ütni ) ami boxba sosem gondoltál volna rá. Thaibox rugás térd könyökböl is áll ami boxba nincs szerintem Thaibox és rúgni ütni jól fogysz reflex szerűen
2010. szept. 27. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
szerintem az elsőnek van igaza és nem az előzőnek de neki is igaza van
2010. szept. 27. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Olvastam a kommenteket, köszönöm mindenki válaszát! Aki a thai bokszos dolgot írta van benne valami, de én már öklöztem olyan thai bokszolóval aki régebb óta űzte a muay thai-t, mint én az ökölvívást, ráadásul magasabb is volt nálam, meg nehezebb is, mégis elvertem igen könnyen. Az megint más, hogy ha K1 meccsen (ahol nincs földharc)lettünk volna. Ott ő nyert volna, hiszen szétrúgja a combomat, ő tud rúgni és térdelni is. A muay thai fő erőssége nem igazán az ökölharc, hanem inkább a térdelés, rúgások, könyökütések. De én nem akarok K1 bajnok lenni, csak megtanulni hatásosan rúgni. Én elhiszem, hogy jó a thai boksz, de nekem mégsem tetszik.

Szerintem egy jó capoeira mestertől is meglehet tanulni rúgni. Egyébként pedig hatalmas nagy tévedés, hogy a capoeira csak tánc! Nem az a capoeira amit bemutatókon láttok, hogy szaltóznak, ugrálnak, énekelnek, tapsolnak ...stb. Az edzés az teljesen más! Egyik barátom thai bokszol és capoeirázik is, már jó ideje. Ő nekem azt mondta, hogy capoeira edzésen jobban elszokott fáradni, mint thai boksz edzésen, ugyanakkor thai bokszon többször sérül. És bizony thai boksz edzéseken 1-2 capoeira technikával durván beszívatja az ellenfeleit. Pontosan ezért is vettem fontolóra. Viszont a TKD is igen jó. Nem tudok dönteni a kettő között. Ha valakinek van még valami jó ötlete vagy véleménye nyugodtan írja meg.

2010. szept. 28. 12:46
 7/12 anonim ***** válasza:
én voltam az aki könyök térdet mondta abba igazad van h jó Capoeira mert néztem egy két mma-ás videón h Capoeirás győzőt de vissza térve én is bokszoltam ezért mondtam az alapállást ,nekem is tetszik a TKD meg Capoeira de viszont h legyőztél egy thaibox-ost az nem jelent túl sokat azon kivül h ügyes vagy és ,hogy te jobb voltál az nem biztos h csak a boksznak ö meg a vereséget csak a thaiboxnak köszönhetitek mert embertől is függ.Ezért nem lehet össze hasonlítani a harcművészeteket meg küzdő sportokat.HA kizárod a thaiboxot. TKD aj alom látványos és marha keményrúgások vannak benne.
2010. szept. 30. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó (aki thai bokszol), én nem azt mondtam, hogy akit bokszban levertem thai bokszolót, az a muay thai-nak köszönheti a vereségét, azzal csak azt akartam kifejezni, hogy a muay thai-nak nem igazán az öklözés a főerőssége. De egyébként értékelem a hozzászólásodat, és megfontolom amit mondtál.
2010. okt. 1. 01:27
 9/12 anonim ***** válasza:
köszönöm és bocsánat h nem figyeltem oda hogy Muay Thai-ost mondtál és igen nem ütésük az erűségük nem is csak a könyök meg térd ha nem összegezve az egészben. Én bokszoltam már Thaiboxosal tényleg nem legügyesebbek de utána mondtam h akkor lehessen rúgni is ott már bajok voltak
2010. okt. 1. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

http://www.youtube.com/watch?v=zKBDnifKo48

szerintem itt a rúgások elég kemények bár a látszik egyszer h egy olyan ütéssel egy bokszoló nem támadna 0:24

2010. okt. 1. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!