Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen a szálkásitó diéta?

Milyen a szálkásitó diéta?

Figyelt kérdés

Szóval fogyni szeretnék, de nem izomból és nem akarok egy plöttyedt, gyenge testet. 16/L vagyok.

Lenne 1 pár kérdésem: jó, ha naponta 3x eszek csak ? Reggel,délben, este mit tanácsos enni ? Edzés előtt illetve után mit szabad enni ? Zsir, szénhidrát, fehérje: ezeket mikor és mennyit ? A gyümölcsöt teljesen kikell irtani ?

Köszönöm előre is ! Természetesen ne csak a kérdésre válaszoljatok, de azért válaszoljatok ezekre is, ezenkivül pedig várom a profi ötleteket, főleg clint-től, nagy rajongó vagyok :-D


2010. szept. 26. 08:53
 1/9 anonim ***** válasza:

Szerintem a gyümölcsöt nem kell kiirtani, csak keveset egyél, és lehetőleg reggel, mert akkor talán lemozgod.

A zsírról meg annyit, hogy állati zsíradékot kerüld.

Pontos mennyiséget tényleg Clint vagy esetleg H4xOr tud mondani.

2010. szept. 26. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Meg lehet oldani 3 étkezésből s de minimum 6 kéne hogy folyamatosan kapják az izmok a fehérjét.Így minimális lesz a katabolizmus.


Zsír:csak telítetlen(növényi) olajos magvakból(földimogyoró,szotyi,tökmag,pisztácia) vagy lenmagolaj kb 1g/tskg


Ch:Ez fokozatosan kell csökkenteni kb 1-2g/tskg-ig

zab,teljes kiőrlésű kenyér,barnarizs,párolt zöldségek.A lényeg hogy ne egyszerű ch-k legyenek(mint pl a dextróz) és ezért nem igazán szabad gyümölcsöket fogyasztani(max kardió után)mert azok tele vannak fruktózzal


Fehérje:a legfontosabb ha meg akarod tartani az izomzatodat

Csirkemell,pulykamell,tojásfehérje,hal,sovány túró,étrendkiegészítők(Glutamin,BCAA)kb 2-3g/tskg mennyiségben


Vitamint kívülről kell pótolni


hirtelen ennyi jutott az eszembe

2010. szept. 26. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
h4xOr: szénhidrátot muszáj fogyasztani ?
2010. szept. 26. 12:02
 4/9 anonim ***** válasza:

nem.De ha nem fogyasztassz akkor simán meghalsz.Minden energiát abból állít elő a szervezet.És sok biokémiai folyamat is azon alapul.

A lényeg hogy annyit fogyasszál aminél többet mozogsz le(ez a kalóriadeficit)

2010. szept. 26. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 clint ***** válasza:

annyi, hogy a szálkásító diétát testépítők végzik, (nagy izomtömeggel) te szerintem szimplán csak diétára gondoltál.

Szénhidrátot minden testsúlkilóra 1 grammot egyél.

Azaz ha pl 60 kg vagy, akkor kb 60 grammot egyél egy nap.

Az olyan 100 gramm rizs ha abból szeretnéd bevinni, vagy 100 gramm zabpehely.

A rizset egyszerü megoldani, veszel ilyen kis tasakosat, ami 125 grammos, ÉS nagy részét megeszeged egész nap.

A barnarizs milliószor jobb amúgy.

Fehérjét amennyit szeretnél ehetsz, egész nap egyél a lényeg, hogy este csak azt egyél lefekvés előtt.

Csirkemell, tojásfehérje (megfőződ és kanállal kiveszed a sárgáját, mehet a kutyának:D), pulykamell, halfilé, esetleg egy kis szójafehérje lányoknak csodát tesz, Tápkieg boltokban 3ezer körül van egy doboz.

Zsíradékkal ovatosan, kell a szervezetnek de nem az állati.

Omega 3, vagy ami még jobb CLA zsírsavat is fogyaszthatsz. Nem drágák, de ha szűkös az anyagi, akkor nyugodtan süss ebédre szűz étolajban húst vagy tojásfehérjét egyszer egy nap.

Ennyi. Amúgy h4Xor jól mondta, jobb lenne 6x enni keveset, hogy fokozatosan menjenek a tápanyagok. De ha ez nem megy, egyél 3x bőségesen és fogyassz bőséges zöldségeket hozzá.

A zöldségek meghosszabbítják az emésztést tovább kapja a szervezeted a tápanyagot. Minél zöldebb annál rostdúsabb.

"Edzés előtt illetve után mit szabad enni ?"

Előtte a napi szénhidrátadagod felét vidd be, utána csak fehérjét. Csirkemell, vagy ilyenkor jönne jól a turmix.

A gyümölcsöt nem kell teljesen kiirtani, csak ha nagyon szigoru vagy. Ha nem vagy akkor reggel vagy edzés előtt egyél nyugodtan, de sokat.

2010. szept. 26. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Minél zöldebb annál rostdúsabb. erőspaprika rulz:D:D


De egyébként részletekbe menően ez az egész lényege ahogy clint írja

2010. szept. 26. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Gyakor ***** válasza:
Csak én érzem úgy, hogy clint utolsó mondatából egy "ne" lemaradt?:)
2010. szept. 26. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Ezt én is észrevettem, de nem baj xDD
2010. szept. 26. 12:49
 9/9 clint ***** válasza:

bazki de gyorsan írok:D:D de a lényeget azért vágjátok.


Bocsika:D


NE SOKAT!!!!!!!

2010. szept. 26. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!