Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Kondisok! A kreatin monohidrát...

Kondisok! A kreatin monohidrátot hogy kell szedni? (több lentebb)

Figyelt kérdés

Sok mindent hallottam, de nem tudom melyik az igaz. Ismerősöktől, magán edzőktől stb.

1. állítás: Kreatint kaja előtt fél órával.

2. állítás: Ép gyomorra.

3. állítás: Shékkel együtt.

4. állítás: Tök mind1, mert a bélben szívódik fel a gyomor csak emészt. Bélben meg sok mindennel találkozik.


2010. szept. 23. 10:24
 1/7 clint ***** válasza:

éhgyomorra a legtisztább a felszívódás. A tejcukor, zsír, sőt még valamennyire a fehérje is gátolja a felszívódást.

KAja előtt 20 perccel. De lehetőleg a kaja legyen tiszta.

A legjobb ha csak ch-t tartalmazó kaja előtt eszed (pl rizs)

A proteines kaját meg a erre egy órára. Edzés után turmixba ihatod, a ch-val, fehérjével együtt, ilyenkor biztosabb a felszívódás.

2010. szept. 23. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Mondjuk az sem mind1 hogy az ember kúraszerűen szedi vagy csak edzés utáni visszatöltésre használja.

Szokták dextrózzal(én is azzal szoktam edzés után reggel meg zab előtt)

Hogy a fehérje rontja a felszívódást arról még nem hallottam,de a kreatin 1 szemét cucc nagyon érzékeny így lehet.


Nekem most az edzés utáni turmixom ilyen:

1 adag power protein+70g dextróz+10g kreatin+5g glutamin+zab(érzésre 1 jó adag) ezen kívl meg 1 szem novedex

2010. szept. 23. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 clint ***** válasza:
pedig elvileg rontja. Ezért szokták a transzportrendszerbe csak azokat rakni ami a kreatint pumpolja be. Azaz se zsír se fehérje (max glutamin)
2010. szept. 23. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
no akkor ezt megfogadom és később nyomom be valamelyiket.
2010. szept. 23. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 clint ***** válasza:

nyugodtan.

Nem tudom hallottál Vida Zoltán mesteredzőről. Ő például mindenkinek azt tanácsolja, MINDIG együk külön a proteint és ch-t, mert így fullra jobban emésztődik, és a protein jobban hasznosul. Persze ehhez kétóránként kell kajolni.

2010. szept. 23. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Persze hogy hallottam róla:D


Csak én magamon azt vetem észre mostanában hogy akármilyen szemetet eszek ha megvan a minimum ch meg a fehérjebevitelem növök mint a gomba.Azért nem is foglalkoztam ilyen dolgokkal.

De 1 próbát megér

2010. szept. 23. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Másik pm-ben légyszi dobjál már valami elérhetőséget mert szeretnék valamit kérdezni
2010. szept. 23. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!