Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Lehetséges, hogy holnap (de a...

Lehetséges, hogy holnap (de a héten biztosan) Cooper-t futunk a suliban. Mit csinálhatnék, hogy ne merüljek ki?

Figyelt kérdés

A helyzet az hogy nekem igen pocsék a kondícióm (gyakorlatilag minden téren, de ebbe ne menjünk bele) és tavaly is Cooper-futástól leírhatatlanul kimerültem, mire letelt a 12 perc. Mivel az borzalmas volt, nem szeretném újra átélni, de egyszerűen nem tudom, mi a fenét tehetnék, hogy ne merüljek ki már 3-4 perc után...

tényleg mindent megtettem, amit megtehettem, hiszen nem futok gyorsan (bár lehet hogy ez pont inkább baj)


Egyébként ha ez számít valamit, általában 1500-1800 m között szoktam futni.

16/f (bár lassan 17 leszek)


(ja és kérlek, ne ilyeneket írjatok, hogy sportoljak rendszeresen, mivel ezt elégszer mondták már nekem :) )


2010. szept. 20. 13:20
 1/7 anonim ***** válasza:
83%

Szia!

Legelőször gondolj arra, hogy SIKERÜLNI FOG!!! Ezt mondogasd magadban, koncentrálj, sajnos a negatív gondolatok vonzzák magukkal a bajt, de ha picit pozitívabban állsz hozzá, meglátod jobb lesz az eredményed!

(és ez nem csak a sport területére igaz:))

Cooper előtt egy órával egyél egy kis energiát adó kaját: lekváros kenyér pl. tökéletesen megfelel a célnak. Utána megehetsz 1-2 szem szőlőcukrot is.

Hát a futás része...kezd kocogással, és fokozatosan a végére gyorsulj föl. Ha nem bírod, állj meg és a lehető leggyorsabban sétálj. Pihentél így egy picit, utána tudod folytatni. Lényeges még, hogy lassan ne kapkodva vedd a levegőt és egyenletesen. Orron be szívod, szádon kifújod. És egy trükk: miután kifújtad, még fújj rá egy picit, így még több levegő megy ki, könnyebb a futás. Ha szabad, akkor nyugodtan használj zenelejátszót, állítólag egy gyorsabb ütemű zenénél 13 %al jobban teljesítenek futásnál. Az már más kérdés, hogy a füleknek vajon árt e:D

A ruhád legyen kissé testhezálló, de szellőző. A cipőd pedig jó minőségű. Ne trappolva fuss, inkább úgy mintha lopakodnál:D Először a sarkad érintse a földet.

Futás után igyál, és kapj be néhány szőlőcukrot. Sétálgass, így nem lesz rosszul.

Sok sikert, majd számolj be, hogy sikerült:)

2010. szept. 20. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
1-4nap alatt nem tudsz javítani a kondíciódon. Maximum a jövőévi, vagy az évvégi cooper tesztre tudsz rendesen felkészülni, de azt is csak rendszeres edzéssel, amit ugye nem szeretnél:D Tehát éld túl valahogy, más módszer nincs.
2010. szept. 20. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Most lehet, hogy furcsa lesz, amit írok, de: szard le az eredményt. ezek szerint annyira nem vagy fergeteges tesiből, meghúzni nem fognak, ki nem röhög senki, semmi értelme, hogy ezen stresszelj. Kimész, futsz, ahogy jólesik, aztán délutánra elfelejted az egészet.
2010. szept. 20. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
le is sz@rom az eredményt, de épp az az, hogy nem esik jól...
2010. szept. 20. 14:55
 5/7 anonim ***** válasza:
fuss lassan majdnem séta sebességel.
2010. szept. 20. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Egy órával tesi előtt 2-3 banán;)

Gyors felszívódású szénhidrát, kondi előtt nagyon fel tud dobni. Vagy betöltessz vmennyi kreatint addig :D.

Meg előtte lévő nap nyújts le.

2010. szept. 20. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Fú a középiskolai cooperről nekem is csak rossz élményem van. Én sem bírtam sose. Van aki elájult közben....én nem , én végigfutottam , de mindig utolsónak értem be.

Gondolj valami szépre miközben futsz, mit fogsz csinálni. Én pl mindig azt mondogattam: Istenem adj erőt, adj erőt,,,:) ja és csigatempóban futottam én is.

2010. szept. 20. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!