Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mi lenne a megfelelő harcművés...

Mi lenne a megfelelő harcművészet nekem?

Figyelt kérdés

12 éves fiú vagyok és elég vézna. 142 centi 29 killó.

nem tudom mi lenne a legmegfelelőbb nekem.


2010. szept. 18. 18:15
 1/9 anonim ***** válasza:
Duguláselhárítás
2010. szept. 18. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Hahaha...
2010. szept. 18. 18:33
 3/9 anonim ***** válasza:
Próbáld valamelyik karate-ágat, esetleg jiujitsu.
2010. szept. 18. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

ez kb olyan kérdés, mint a 'barna a hajam és szeretem a csokit, milyen felső állna jól nekem?" típusúak, amik más topikban szoktak lenni.


Senki nem fogja tudni ezt neked megmondani, ennyiből meg végképp nem. Alapból nem tudjuk, hogy erősödésre, mozgáskoordináció javítására, sportra, versenyezni, önvédelemre, egyfajta belső elmélyülésre, lelki és mentális fejlődésre, vagy ezek valamilyen arányú kombinációjára kell. Nem tudjuk, hogy inkább versenyfelfogásban, vagy csak úgy saját magad fejlesztésében képzeled a dolgot. Hogy szereted-e az agresszívabb stílusokat, olyat szeretnél-e, amiben egymást is püffölitek, vagy inkább olyat, ami inkább a mozgásra megy rá, esetleg valami birkózásszerűt. Hogy látványos, akrobatikus rúgásokat, meg ilyeneket keresel, vagy inkább praktikusabb dolgokat. Hogy tradicionálisat, aminek megvan a maga kultúrája is mellé, vagy csak maga a mozgás érdekel.

Rengeteg fajta dolgot kereshet és találhat az ember a harcművészetekben, senki nem fogja neked tudni megmondani, te melyikben találhatod mag leginkább magad.

Arról nem is beszélve, hogy egy harcművészet milyen, azt alapból csak max általánosan lehet megfogalmazni, nagyon sok múlik azon, hogy milyen edzőhöz, milyen edzésre jársz.


Azt javasolnám, hogy fogalmazd meg magadban, mit is vársz a keresett harcművészettől, majd nézz körbe a környékeden milyen edzések vannak, és nézd meg őket, aszerint válassz. Ahol szimpatikus a légkör, legjobban tetszik az edzés, azt válaszd. Általában szokott lenni olyasmi, hogy az első edzés ingyenes.


Itt max mindenki azt tudja elmondani, hogy neki melyik edzés jött be, melyik helyen.

2010. szept. 18. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Próbáld ki a shaolin kung-fu-t. Az megerősít. Ha érdekelnek a részletek, írj privit, és megadom akár az edzőm, akár másik edző elérhetőségét.
2010. szept. 18. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ökölvívás.Ennyi idősen arra van leginkább szükséged és lesz is kb 20-25 éves korodig.
2010. szept. 18. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ökölvívás
2010. szept. 18. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Legózás
2010. szept. 19. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
az nem baj ha vékony vagy sőt inkább jó gyors és robbanékony leszel nahyot ütsz majd én boxolnék a helyedbe
2010. szept. 21. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!