Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogy kell combra nyújtani?

Hogy kell combra nyújtani?

Figyelt kérdés
Most döntöttem el hogy rendszeresen edzek és jobban oda figyelek a táplálkozásomra. Ma edzettem először rengeteg guggolást csináltam és már érzem hogy holnap nem fogok tuni felállni. Mivel tudnám lenyújtani a combom hogy holnap ne legyen olyan erős izomlázam. Illetve elfogadok tanácsokat hogy hogy tudom tartani az edzést mert kicsit kevés az akarat erőm.

2022. febr. 18. 17:27
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem teljesen igy mukodik. Minden edzes elott be kell melegiteni mijdent izmot es le kell nyujtani a vegen ugyanugy mindent.

Az izomláznak se ehhez se a hatékonysághoz semmi koze. Valszeg azert van modt ekkora mert most kezdted. 3 hét alatt ez beáll és alig érezhető izomlázaid lesznek


De a kerdesedre valadzolva comb nyujto gyakorlat peldaul ha leulsz a sarkadra ugy hogy a talpad meroleges a talajra szoval magas. Ebben a pozicioban haátratámaszkodsz a foldre és a felsotesttel kicsit hátradolsz

Vagy leulsz rendesen a sarkadra es ebbol a poziciobol kiveszed a feneked alol a sarkadat oldalra. Szovam terdednel visszahajol a labad, a sipcsontod a combod mellett van. A masik labad ugy teszed mint a pillango ulesben. Es ebbol hatra tamaszkodsz vagy ha ugy nem nyulik, teljesen hatra fekszel

2022. febr. 18. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

1-es


Rendesen bemelegítettem előtte és nyújtottam is utána, de a combomat nem tudom hogy hogy kell.

Köszi a segítséget

2022. febr. 18. 17:45
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Akkor gondolom mennyire "rendes" az a nyújtás 🤣

Írd be YouTube-ra azt, hogy leg stretching vagy quadriceps stretching és a világ összes nyújtását láthatod. Neked már csak le kell utánoznod őket.

Tartani pedig akkor fogod tudni magad az edzéshez, ha van egy progresszív terved, tréning-programod és egy ehhez tartozó motivációd. Ha ezek nem stimmelnek, akkor te is könnyen lehetsz az a kategória, aki pár hónapig edz, aztán évekig nem, aztán pár hónapig megint edz, aztán évekig megint nem. Ez van, ha az ember céltalanul edzeget és edzésről edzésre gondolkodik ahelyett, hogy blokkról blokkra gondolkodna.

2022. febr. 18. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Van egy ingyenes app. Az a neve, hogy stretching excercises. Nem baj ha nem tudsz angolul, képeken is mutatja, hogy mit kell csinálni. Összeállított kb 10 perces nyújtások vannak benne, de összerakhatsz sajátot is már meglévő gyakorlatokból. Van teljes testes, van specifikusan gerincre, lábra, stb. Szerintem innen is kiválaszthatsz valamit, ha tutira szeretnél menni. Legalábbis nekem anno ez bejött és nem izgultam, hogy valamit nem jól csináltam, vagy kihagytam.
2022. márc. 13. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!