Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mennyi az emberi reakcióidő?

Mennyi az emberi reakcióidő?

Figyelt kérdés
Arra vagyok kiváncsi hogy egy ember tud-e 0.1 másodperc alatt reagálni, vagy van-e valami ezt fejlesztő gyakorlat
2010. szept. 1. 21:57
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy már nagyon régi kérdés, de leírom. Az átlag 0.2 és 0.3 között van. Lehet fejleszteni, legalábbis nekem sikerült bár nem hiszem, hogy 0.1re le tudnád vinni. Én 0.24-0.25ről indultam aztán sok gyakorlással sikerült 0.18ra leszorítanom az átlagot, a legjobb eredményem eddig 0.16 volt. Szóval szerintem minimálisan javítható, de ahhoz sokat kell gyakorolni és sok felaladatot.
2012. aug. 29. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Nekem régen 0.2 volt, most csináltam és már csak 0.26 körül megy. Lehet nem kéne annyi alkohol innom :P egyébként egyszer megérzésből lenyomtam és 0.004 lett. Egyébként nem hiszem hogy ezek a reflex tesztek túlságosan lényegesek lennének, hiszen amikor ezeket csinálja az ember akkor számít rá, de amikor pl vezet egy kocsit és elé ugrik egy őz akkor nem.
2013. okt. 26. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 NoodIy ***** válasza:
100%
A vizuális észlelés agyban történő feldolgozása 0,1 sec (ennyi lemaradásban van mindenki a valósághoz képest). Tehát a nulla reakcióidő lenne a 0,1 sec. Ez alá vinni biológiai képtelenség. Maga a 0,1 sec is azt jelenti, hogy gyakorlatilag nem telik el idő az észlelés és a cselekvési parancs kiadása és megvalósítása között, ami szintén lehetetlen.
2014. márc. 3. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim válasza:
100%
A vezetésben persze mérlegelni is kell, ott a 0,7 s már egész jónak számít
2014. máj. 28. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim válasza:
Akkor a 0.14-0.15 az átlag feletti reakció idő bőven? Csak nekem ennyi szokott lenni az átlag, ha felmérem valamilyen programmal.
2014. aug. 7. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
Azért az k*rvára nem mindegy, hogy egy teljesen váratlan helyzetet felfogsz majd reagálsz rá, vagy a gép elött kattintgatsz megfeszülve, hogy mikor milyen ábrát kapsz vagy mittudomén. A helyes válasz már elhangzott itt, ami nem 0,3 sec :D . Ne legyetek már ennyire naívak könyörgöm.
2015. jan. 27. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:
Ma vezettünk autó szimulátort. Az egyik feladat abból állt, hogy 50-60kmh közötti tempóra felgyorsítani, aztán "váratlanul" (számítasz rá, de nem tudod mikor) megszólal egy csipogó hang, és akkor bele kell állni a fékbe. Itt az a reakcióidő, amíg a gázpedálról átteszed a lábad a fékre. Szinte mindenkinek 0,4-0,6mp között volt.
2021. jan. 12. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 huzoro válasza:
Tényleg váratlan helyzetbe nem tudom mennyi, de szimulátoron, ahol csak a jelet vártam 0,18 vot az átlagom tíz próbából. Nekem könnyű, hatvan éves vagyok, volt időm gyakorolni. (Ja! -A vén f.szokat ne engedjük vezetni! Fehér szakálam van és imádom lealázni motoron a huszonéveseket és ha felnyitom a sisakom csak lesnek!)
2021. nov. 16. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!