Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ez hogy is működik az emberi...

Ez hogy is működik az emberi testnél?

Figyelt kérdés

28 éves vagyok, az utóbbi 1-2 évben hanyagoltam a sportot, lazábban vettem az étkezést, így lett is némi eredménye. Mérleg alapján kb 2 kg plusz van rajtam, bár ha az izom elvesztését is beleszámoljuk, zsírban több is kijöhet.


A karomon döbbentem meg, mert kezd "integetőhájam" lenni. Ezt azért furcsállom, mert bár "híztam", messze vagyok még a ducitól is, ízlése szerint a vékony és normál kategória közé esem vastagságra.


Természetesen a tükör miatt ismét elkezdtem sportolni és ésszel enni - nemrég, így az eredmény még pár hétig legalább várat magára.


Viszont: ha komolyabb súlyingadozásom nem volt és szerintem a korom sem indokolja, mitől tudott ennyire meglöttyedni a bőröm a karomon? Izmosabb voltam, de messze nem testépítő izomzat, hanem annyi, ami heti 3-4 óra sporttól "ott marad". Ez nőknél ugye nem jelentős mennyiség.

Ha ismét sportolok, mi történik pontosan a testemmel? Mitől lesz feszesebb? Bőrre nem tudok gyúrni. Ennek a háttérelméletét elmondaná valaki?

Tisztában vagyok vele, hogy "az izom feszesít", de hogy pontosan hogyan, anatómiai szempontból, arra már nem tudnék válaszolni.


Plusz szívesen veszek célzott tanácsokat a karomon meglógó bőr megregulázására is :) (Vagy elég csak karra súlyzóval edzeni?)


2011. aug. 6. 11:44
 1/10 oyeacch ***** válasza:
Úgy hogy a zsírnak nincs tónusa, az csak lötyög. Az izom amikor el van ernyedve akkor se lötyög úgy mint a zsír, mert másfajta szövet és mert a zsír nem kapcsolódik sehova az izomnak meg vannak tapadásai. Keményebb szövet mint a zsír. Attól lesz feszesebb a bőr, hogy ami hely most ott van az kitöltődik izommal. Menj le egy terembe és végezz teljes testes edzést.
2011. aug. 6. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Mitől löttyedt meg a karod? Ezt megválaszoltad, az izom mérete csökkent + zsírt szedtél fel.


Elsőnek el kell döntened mit akarsz... vagy izmot építesz vagy zsírt adsz le a kettő nem fog egyszerre menni. Ha rám hallgatsz elsőnek felszedsz egy kis izmot. Anatómiailag végülis nem izmot fogsz felszedni hanem az izomrostok térfogata fog nőni mivel a megnövekedett terhelés miatt több tápanyagot kell tárolnia (ilyen háttérre gondolsz? :D). Tehát felszedsz x kiló izmot, bár a kezed feszesebb lett de még zsíros maradt. Ilyenkor kell leszálkásítani lepucolod a zsírt és tádám kész is a csokapik.

Pusztán karra súlyzózni értelmetlenség, teljes testes edzést kell végezned, több okból is ezt most hadd ne írjam le. Vegyél egy kondibérletet, olvass utána milyen a tömegnövelő étrend!

2011. aug. 6. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 TOMAtm ***** válasza:
a másik dolog.a nőkben sokkal több növekedés hormon van,csak nem tud mihez kötődni.a növekedési hormon miatt lesznek a terhes nők 10 szer flexibilisebbek.ettől tud a bőr összehúzódni terhesség után is.fel tudod szabadítani ezeket a hormonokat,de ahhoz sokat kell sportolnod.még valami,az erősportok stimulálják leginkább ezen hormonok termelődését,tehát nem futnod kellene hanem kőkeményen guggolni,mint a férfi testépítők szoktak.
2011. aug. 6. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 °:Amigo:° ***** válasza:

TomaTM a tesztoszteronszintre gondolt és azt valóban fokozza az edzés.

A növekedési hormon (hGH) kibocsájtása nem függ az edzéstől, sokkal inkább a táplálkozástól és az alvástól.

A hGH az IGF-1 aktivitásán keresztül fejti ki hatását a szervezetre, az ösztrogén hormon pedig növeli a máj IGF-1 elválasztását. (férfiakban is)


Minkét nem esetében a hGH szint a kor előrehaladtával folyamatosan csökken (ezért öregszünk)


Teljes testre végzett (tehát nem csak helyi) súlyzós edzést kell végezned, megfelelő táplálkozással és kiegészítőkkel, vitaminokkal.

Nem nagy dolog, tulajdonképpen már régen el kellett volna kezdened....:-))))

Vagy akarsz csúnya öregasszony lenni ? :-P

2011. aug. 6. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 °:Amigo:° ***** válasza:

...helyesbítek, a hGH szint függ az edzéstől, kimutatták, hogy a nyújtás és a nyújtott pozícióban végzett izommunka nagyobb IGF aktivítást okoz az adott izomban.

Így közvetve van rá hatása...

2011. aug. 6. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

A leírásokat nagyon köszönöm, okosabb lettem :)


Azzal viszont kicsit megzavartatok, hogy most szálkásítsak vagy tömegnöveljek. Nem vagyok élsportoló, nem is szeretnék az lenni.

Főleg súlyzós edzést csinálok, mellette néha futok, görkorizok.

Kifejezetten nem célom a zsírvesztés, mert az a kb 2 kg plusz képviselhető. Viszont elképzelhetőnek tartom, hogy az eddigiekhez képest több mozgás miatt a zsírtartalékhoz is hozzányúl a szervezetem, amolyan "mellékhatásként".

Izmot szeretnék felszedni, de tisztában vagyok a korlátaimmal, nőként, speciális edzésterv, étrend és nagyon összeállított életmód nélkül nem fogok 5-10 kg izmot felszedni és nem is célom.

Ha 1-2 kg feljön néhány hónap alatt, az nekem bőven elég.

Az étkezésre figyelek, hogy egészséges, válogatott legyen, a kalóriákat pedig már ezzel csökkentem, mert kiszórtam itthonról minden édességet, kenyérből is sokkal kevesebbet eszem. (Napi 1-2 szelet reggelire, TK kenyér)

A tejtermékek, sovány húsok, illetve rengeteg zöldség/gyümölcs alkotják a gerincét a kajabevitelnek.

Az áfonya, szeder, stb bogyókból és natúr joghurtból összekevert házi joghurt, a cottage cheese (+ paradicsom, paprika), illetve az idénygyümölcsök nagy kedvenceim, ezekből sok fogy. De tojás, túró is kedvenc.

2011. aug. 7. 00:49
 7/10 A kérdező kommentje:
Bocsánat, félreérthetően írtam. Természetesen nem CSAK karra edzenék, azt az "integetőhájra" írtam. Egész testre edzek, csak a karomon döbbentem meg leginkább.
2011. aug. 7. 00:52
 8/10 anonim ***** válasza:
Elsőnek szedj fel egy kis izmot, majd utána szálkásítasz.
2011. aug. 7. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Zakathol ***** válasza:
Plusz a gyümölcsök cukortartalmára is gondolj.
2011. aug. 7. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Kb egy étkezésnek számolom a gyümölcsöket, de nevesítve körte, alma, bogyós gyümölcsök, őszibarack főképp. Ezekkel az eddig nassolt csokit, nápolyit, cukros joghurtokat váltom ki. A maradék mind zöldség, az valóban "mértéktelenül" eszem cottage cheese mellé. Paradicsom, paprika, zeller, retek, stb. Inkább a paradicsomot "adagolom túl", mint a csokit, ahogy eddig tettem...
2011. aug. 8. 09:25

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!