Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan egyem a rizst?

Hogyan egyem a rizst?

Figyelt kérdés
Ugye 100g rizs tartalmaz 70 vmennyi szénhidrátot de tegyük fel kell eszek napi 200gramm rizst akkor mérjek ki 200 gramm nyers rizst és az megpárolom és azt egyem meg (ami már több 200g) vagy 200gramm párolt rizst egyek? Remélem érthető a kérdésem. :D
2010. aug. 29. 15:20
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha száz gramm rizs 70 valamennyi szénhidrátot tartalmaz, akkor azt ha megpárolod akkor is annyit fog tartalmazni. A doboz tartalmát se úgy mérik, hogy párolva mennyi. Szóval 200 grammot mérjél le, párold meg és kész.
2010. aug. 29. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
elég nagy butaság a kérdés, mert szerintem kalória tekintetében nincs különbség párolt és nyers rizs közt, másrészt nem hiszem, hogy a párolás után annyival nehezebb lenne a rizs :D szerintem mérd ki nyersen.
2010. aug. 29. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem úgy értem miután meg párolok 200g rizst utána több lesz az a párolt rizs mint 200g. Szóval ha kimérek 100g párolt rizst az kb a negyede az egész párolt rizsemnek.
2010. aug. 29. 15:35
 4/6 A kérdező kommentje:
De nehezebb talán a víz miatt...
2010. aug. 29. 15:35
 5/6 anonim ***** válasza:
A rizst mindig szárazon mérjük, ahogy a csirkét is nyersen.
2010. aug. 29. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Gyakor ***** válasza:

Ez kell ide:

[link]

:D

2010. aug. 29. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!