Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » 183 cm vagyok és 90 kg most...

183 cm vagyok és 90 kg most kezdek el gyúrni, szerintetek használjak Fehérje/Tömegnövelőporokat?

Figyelt kérdés
a válaszokat előre is köszönöm!
2010. aug. 29. 00:48
 1/4 anonim válasza:

A fehérjepor csak extra, semmiben sem jobb, mint a fehérje, ami csirkében van, igyekezz normál kajából bevinni a megfelelő mennyiséget.


http://www.gyakorikerdesek.hu/sport-mozgas__egyeb-kerdesek__..

itt a 4. választ és a második oldalon az elsőt olvasd el.


Tömegnövelő meg fehérje + valamilyen szénhidrát, esetleg kreatin. Csak sokkal drágábban, mintha külön vennéd meg...

2010. aug. 29. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm, csak most van rajtam felesleg azért szépen pár kiló és ha mondjuk fehérje meg tömegnövelő porokat szedek akkor nem fogok nagyon elhízni? Tömegnövelő meg fehérje porokat nem akkor szoktak amikor már nincs felesleg és izomba akarnak hízni? vagy azt lehet bármikor? Bocsi de még kezdő vagyok :S :(
2010. aug. 29. 00:59
 3/4 anonim válasza:

Ha van felesleged, akkor diétázz, tömegnövelő kizárva, az abban levő plusz szénhidrátra (képzeld cukornak, az is 2 féle szénhidrátból tevődik össze) semmi szükséged nincsen.


Ha kezdő vagy, akár még egyszerre fogyhatsz és izmosodhatsz is (később ez nem fog menni...).


A fehérje különösen fontos diéta alatt a jelenlegi izomtömeg megőrzése miatt, DE diéta alatt különösen ajánlom, hogy ne porból vidd be, mivel azzal nem laksz jól. Egyél tojást, csirkét, zsírszegény/félzsíros túrót.. úgy, hogy mondjuk, 2300 kalória alatt legyen az egy napi kajád összesen, és 180g fehérje (bár kezdőként nem baj, ha kevesebb ennél).


Mindenesetre ha most még amiatt nem edzenél, mert nem tudod mit hogy kellene enned, ilyesmi, akkor nagyon gyorsan menj el edzeni, és majd közben olvasgatsz róla.


Ismét csak azt tudom mondani, hogy ha tudsz angolul, akkor [link] , fent articles, minden, amit a kajálásról tudni érdemes, ha fogyni szeretnél, és "könnyebben", akkor esetleg olvasgathatsz itt [link] ez kb annyi, hogy ugyanannyit eszel, mint általában diéta alatt (tehát ez nem változik!), csak azt a mennyiséget rövidebb idő alatt viszed be (ergo nem bébiadagokat eszel, hanem laktató méretűeket).


Mindenesetre nem kell 6x enni egy nap ahogy egy-két helyen írják, ez csak egy különösen elterjedt nézet itt Mo-on, ahogy régebben külhonban volt.


Ha nem tudsz angolul , akkor olvasgathatsz [link] -n magyarul, de én mindenképp az angolt ajánlanám sok okból, mindenesetre én most megyek aludni, jó edzést, és sok sikert!

2010. aug. 29. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszön szépen a válaszod jó éjszakát :)
2010. aug. 29. 01:26

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!