Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Crossfit edzés nagyon megtetsz...

Crossfit edzés nagyon megtetszett, de nem vagyok egy nyitott személyiség, ezért inkább el se menjek?

Figyelt kérdés

Itt olvastam, hogy az ilyen edzéseknèl a közösség nagyon fontos.

Én tipikusan a háttérben meghúzódó személy vagyok, ha sok ember van körülöttem,biztos hogy meg se szolgálok, főleg ismeretlen emberek előtt.

Azért választottam ezt az edzés fajtát,mert egy edző mellett történik az egész, és minden izomzatát megdolgoztat.

Fogyni nem Szeretnék, csak erosodni, szálkásodni és ezáltal testartas javulás is egy célom.

Olyan edzotermet néztem ki,ahol szakemberek, diplomás oktatók vannak.


Nem vagyok sportos, és zárkózott vagyok. Inkább bele se vágjak?

Kinèznek majd onnan? Kezdő "kurzusra" akartam menni. Holnap terveztem elmenni, de pont itt olvastam egy perce,hogy ez az edzésforma nem ajánlott mindenkinek közösségi összetartás szempontjából.



2021. júl. 26. 10:05
1 2 3
 1/25 A kérdező kommentje:

Konditeremben bohóckodást nem szeretném. Sokszor próbáltam,nem voltam biztos hogy helyesen csinálom, nem motivált végül semmi.


És tetszik hogy az ilyen edzésnek van egy edző aki navigálja,irányítja az embereket

2021. júl. 26. 10:06
 2/25 anonim ***** válasza:
40%

Jaj már... Menj el, aztán majd meglátod, bejön-e. Ugyanazt a dolgot lehet többféleképpen űzni. Attól még, hogy valakinek a közösség a legfontosabb benne, neked lehet, hogy más lesz a fontos.


Valószínűleg csak szorongsz egy kicsit, mert újdonság, meg azért lesznek ott ismeretlen emberek, kicsit úgy tűnik nekem, hogy nem szereted az ilyen szituációkat, és ezért állt neki az agyad kifogásokat generálni. De mégis, mit veszíthetsz? Oda kell menni, ki kell próbálni, és csak utána dönteni, hogy jó-e ez neked.

2021. júl. 26. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
35%
A crossfit egy vicc.
2021. júl. 26. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:

Miért vicc? Nekem nagyon megterhelő sportnak tűnik,pont amire vágyok.


Igen tényleg "utálom", (frusztrál) az ilyen szituációkat.

Pedig már 25 vagyok

2021. júl. 26. 11:54
 5/25 anonim ***** válasza:
73%

Crossfit edzésekre járok már 6-7 éve. Zárkózott, háttérben meghúzódó vagyok én is. Semmi problémám nem volt és más ilyen ember is jár oda, nyugodtan mehetsz te is.

A hármassal ne foglalkozz, az ilyen öntelt megmondóembernek csak az jó, amit ő csinál.

2021. júl. 26. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
59%
#4, nem számít, hogy 5, 25 vagy 55 éves vagy, ha ilyen a személyiséged, esetleg van egy enyhe szociális szorongásod, akkor az nem korfüggő, és magától elmúlni sem fog. Ha nem érzed így jól magad és szeretnél változtatni rajta, akkor legjobb egy jó pszichológus tanácsát kérni, vagy akár elég lehet, ha számodra biztonságos környezetben be tudod gyakorolni a szociális interakciókat, megfigyelni másokat, hogy csinálják és leutánozni stb. És amúgy erre is pont jó lehet egy crossfit edzés :-)
2021. júl. 26. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

Miért szeretitek a crossfitet?

Előtte mennyire voltatok sportosak?

Milyen gyakran jártok egy héten?

Én heti két alkamat tervezek menni. És ha jól láttam egy alkalom egy óra hossza.

2021. júl. 26. 12:38
 8/25 anonim ***** válasza:
66%

5-ös vagyok.

Olyan dolgokat lehet megtanulni, amiről nem is gondoltam volna, hogy én meg tudom csinálni. Vezetett edzés van, az edző és a többiek inspirálnak, versenyhelyzet alakul ki edzéseken is, de nem ellenfelek, hanem versenytársak vagyunk. Én rendes Crossfit versenyekre is szoktam menni, azokat is szeretem és jó érzés, hogy a felkészülésnek megvan az eredménye.

Előtte kb 2 évig szinte semmit nem sportoltam, néha bicikliztem, kajakoztam. Azelőtt jártam edzésekre, thai-box, úszás, teniszeztem is egy darabig.

Háromszor járok, egy óra az edzés, de ott szoktam maradni még önállóan edzeni valamit. Elsőre szerintem jó a heti kettő.

2021. júl. 26. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

Ahová te jársz,ugye oda nők is szoktak?

Nagyon jól hangzik, pont erre vágyok. Köszönöm,hogy leírtad a saját tapasztalatodat

2021. júl. 26. 16:58
 10/25 anonim ***** válasza:
Persze, nők is járnak. 18-tól 40 felettiek, sportosak és nem sportosak is. Zárkózott lány is, egyikkel pl valahogy össze is barátkoztunk, edzés után szoktunk beszélni.
2021. júl. 26. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!