Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Miért használják az íjászok...

Miért használják az íjászok az alkarvédőt?

Figyelt kérdés
gondolom védeni, de mégis mitől? visszacsap a húr, vagy a vessző súrolódik oda mikor ellövik, vagy miért van rá mégis szükség?
2008. dec. 9. 00:26
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Mikor az íjhúrt elengedik, akkor az hatalmas erővel repíti ki a nyilvesszőt, de az energiája nem adódik át teljesen a vesszőre, marad éppen elég, hogy jól megcsapja az alkarod. Ha pedig egymás után 100 nyilvesszőt akarnál kilőni, az lehántaná szépen a fél alkarodat.


Ezért kell az alkarvédő, hogy felfogja az íjhúr okozta csapásokat.

2008. dec. 9. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Pontosan így van, ezért nem is szabad elengedni az "üres" ideget, mert jókora erővel csak vissza, hisz nincs aminek átadja az energiáját. Az eredeti kérdésre válaszolva igen azért kell mert visszacsap, nem mindig de azért nem árt vigyázni vele
2008. dec. 14. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Mert az ideg megcsaphatja. Akit megcsap, az magára vessen, ne alkarvédőt vegyen, hanem fordítsa függőleges helyzetbe a könyökét.
2009. aug. 14. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Megfelelő tartással az íj nem csap meg. Én is használtam alkarvédőt, mert mindig megcsapott. Ha egy kicsit behajlítod azt a kezedet amivel tartod, akkor nem fog megcsapni, ezt garantálom!=)
2010. ápr. 10. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Íjász vagyok, így azt hiszem, meg tudom válaszolni a kérdésedet.

Az íj idege (NEM húr)abban az esetben, ha a tartókezed könyökét kifordítod, tehát teljes erőből kifeszíted, visszacsap, és sérti a szöveteket.

Helyes tartás, és nem csap vissza:)

2010. júl. 13. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!