Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogy legyen időm tornázni?

Hogy legyen időm tornázni?

Figyelt kérdés
14 éves vagyok és nyolcadikos. Ugyebár a felvételibe nagyon beleszámít a félévi jegy. Egészen jól is tanulok meg minden. Ugyebár ez nem baj, csak annyi tanulnivaló van, hogy szó szerint nincs semmire időm. Elég narancsbőrös vagyok és a hasamon is van felsleg, ezt le szeretném dolgozni tornával. Én csak úgy tudok tanulni, ha begépelem a tananyagot a gépbe, így bennemarad a fejembe. De ez komoly: máskép nem megy. Az se érdekel, ha 4 oldalt kell gépelnem, nekem csak így megy tanulás. Rá tudnám magam venni a tornára, csak nincs idő megvalósítani. Hétvégén van szabadisőm, csak hetente 2x, péteken és szombaton kevés, mert vasárnap megint tanulok hétfőre. Hogy legyen több időm? Kérlek, segítsetek!
2008. dec. 8. 19:18
 1/8 anonim válasza:
Én azt javasolnám, hogy napközben, amikor csak teheted, gyalog menj mindenhova, ahová tudsz. Ez segíthet leadni a kilókat, főleg ha nem csak sétálgatsz, hanem tempósan mész, és ha így túl hamar odaérnél, akkor menj kerülővel. Sokat segíthet még az is, ha módosítod az étrendedet, és számolod a kalóriákat. Inkább délelőtt egyél többet, mint este. Tudom, hogy nincs időd, de néha csak lazítasz egy kicsit, mondjuk negyed órát. Ilyenkor lehetne tornázni egy kicsit. Én néha filmnézés közben is tornázok. Ez a torna nálad mondjuk annyit jelentene, hogy a nap végén negyed órával később fekszel le, és ennyivel kevesebbet is alszol. Sőt, így, hogy egy kicsit elfáradtál, pihentetőbb is az alvás.
2008. dec. 8. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :))) Sajnos az a baj, hogy így is alig van időm aludni. :(((( Nagyon sokan piszkálnak is azért, mert ennyit tanulok. :(((
2008. dec. 8. 20:29
 3/8 anonim ***** válasza:
Kérj a szüleidtől karácsonyra egy szobabiciklit (vannak olcsóbbak is), és tekerd tanulás, tévénézés közben.
2008. dec. 8. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Már van. Taposógép is. Sajna azt nem lehet gép előtt végezni. Egyszer megpróbáltam, 2x annyi ideig kellett gépelnem. de amikor csak tudom hétvégén használom.
2008. dec. 8. 21:07
 5/8 anonim ***** válasza:
Suli utan fussal mindennap 30 percet. Ez is segiteni fog!
2008. dec. 9. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Így is rohannom kell hazafele. :D
2008. dec. 9. 14:26
 7/8 anonim válasza:

full egésznap tanulsz ? kétlem, tuti van szabad időd ha 2ig suli és este 8-ig pl. tanulsz csak kajálni mész ki meg iylenek akkor tényleg nem avgy normális ha nem akkor máris van időd edzzeni. énis megtanultam úgyhogy április végén magyar bajnokság volt készülni ezerrel kellet.

de te tudod ha akarod elfogsz menni bárhova sportolni.


de igazábol a kaja a legfontosabb tskg-ra kiszámított ch-fehérje-zsír. / 5 perc normálisan utánna nézni. bodybuilder.hu alapismeretek./ minden sportnál a legfontosabba jó kaja!

2008. dec. 10. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Tudom, hogy ragaszkodsz a bevált módszeredhez, csak az a baj, hogy később már hosszabb tananyagokkal kell megbirkóznod, így valahogy erről a gépeléses módszerről kellene leszoknod. Próbáld meg egyszer csak átolvasni a leckét, aztán aláhúzni a lényeget. Írj ki magadnak címszavakat, olyan fontos dolgokat, amik röviden összefoglalják az egyes részeket. Ezekről próbálj emlékezetből beszélni. Aztán ellenőrizheted. Egy leckét háromnál többször nem érdemes elolvasni. Ha a hosszú leckével nem tudzs megbírkózni, akkor ugyanezt csináld kisebb részletekben. Menni fog! Ezzel máris nyertél sok időt. Neked a jógát javasolnám, mert valószínűleg stresszes vagy. A jóga megtanít lazítani és koncentrálni is. Oldja a stresszt. Elején jó lenne oktatóhoz járni, de ha nem megy, kérj jóga kazettát karácsonyra.
2008. dec. 11. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!