Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ha rendszeresen futni akarok...

Ha rendszeresen futni akarok (nem fogyni, csak sportként), akkor milyen sebességgel érdemes, és mennyi ideig, egy héten hányszor?

Figyelt kérdés
2010. aug. 24. 19:55
 1/4 anonim ***** válasza:

Egy héten 4-5x fuss. Hogy milyen tempóban? Mennyi ideig?

A válaszom: eddz keményen

nem írtad, hogy hosszú távú vagy sprinter szeretnél lenni, így nem tudjuk megmondani mennyit kéne futnod. Értelemszerűen ha hosszútávú futó akarsz lenni akkor hosszű távokat fuss, ha sprinter akkor rövideket de nagy erőbedobással.

2010. aug. 27. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszod!

Igazából nem akarok én ilyen futó, vagy sprinter lenni, csak nem sportolok semmit, és a futást szemeltem ki.

2010. aug. 27. 18:13
 3/4 anonim ***** válasza:
Akkor törekedj a középtávra. Megnézed mennyit tudsz lefutni egyszerre megszakítás nélkül vagyis a maximumod. Ez nekem pl 14km illetve ennyi lenne ha csakis futnék és nem kondiznék mellette. Kondi után már csak 10 menne de csak 6-ot szoktam futni. Javaslom neked is ezt. Tehát tegyük fel, kipihenten le tudsz futni 20km-t. Akkor minden nap fuss 10km-t úgy, hogy a végére kellemesen kifáradj de ne ess össze.
2010. aug. 28. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszi:)
2010. aug. 28. 10:38

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!