Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Nem igazán értem. Elmagyarázná...

Nem igazán értem. Elmagyaráznátok?

Figyelt kérdés
Sportoláskor zsírt égetünk, ez világos. Az viszont már kevésbé, hogy az izomsejteket a szervezetünk gyorsabban bontja le, mint a zsírsejteket. Sportoláskor miért a zsír és miért nem az izomsejtjeink csökkennek? Mi dönti el, hogy mikor melyikből veszítünk, és mi készteti a szervezetünket arra, hogy most épp izomból és ne zsírból, vagy fordítva csökkentsen?
2010. aug. 22. 12:46
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Akkor ha nincsen súlyfeleslegem (zsírpacnijaim), akkor nem szabad sportolnom? Nő vagyok, hetente kétszer szoktam aerobikozni, ezek szerint ettől lebontódhatnak az izmaim, és nyiszlett leszek? Most pont jól nézek ki, akkor inkább ne mozogjak többet?
2010. aug. 22. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
DE!!!!!Csak étkezzél fehérjedúsan,és az edzés tán a felsorolt dolgokat fogyaszd.Bár a szőlőcukrot csak kis mennyiségben
2010. aug. 22. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 clint ***** válasza:

a fehérje védi az izomzatot.

A kérdező egyéb kérdéseire a válasz:

""Van valami egyéb gyors felszívódású fehérje? Valami hétköznapibb?""

tojás. Egy picivel lassabb mint a tejsavó, vagy szója, ez kb olyan sebességű mint a tejsavó, sokaknak jobban is használ.

""Tehát a proteinben gazdag táplálkozás, és az edzések/sportolás utáni szőlőcukorevés nagyban hozzájárul ahhoz, hogy például lefogyjak és/vagy izmosodjak is. És ne az izomtömegemből veszítsek.""

NEM! Ahhoz, hogy lefogyj nem szabad szölőcukrot enned, mível CUKOR.

Edzés után csak az inzulin felbas..zására eszik, mivel iszonyat gyorsan megemészted kb 30-40 perc múlva ismét enned kell izomnövelés céljából szilárd kaját.

""Mi ugye azt tanultuk, hogy a szőlőcukor edzés előtt sem árt, mivel felpörget, rengeteg energiát ad, és miegyéb""

De, a szölőcukor kifejezetten árt edzés előtt, mível a vércukorszintedet felnyomja, utána ugyanolyan hirtelen le is nyomja, és csak energiavesztés lesz, eszés előtt fokozatosan felszívodó energia kell, nem gyors cukor. CSAK edzés után!!

2010. aug. 22. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Rendben van.
2010. aug. 22. 18:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!