Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Sátrazással kapcsolatban...

Sátrazással kapcsolatban segítséget adni, tanácsot adni?

Figyelt kérdés

Sziasztok, idén májusban szeretnék elmenni szülinapom alkalmával 4 barátommal (5-en velem együtt) sátrazni az erdőbe, azonban még sosem csináltam ilyesmit. Most nem is a felszerelések lennének a kérdés hanem:

Egy nagyon sűrű erdőben szeretném ezt megtenni, Budapest vonzáskörzetében (nem kell szomszédban lennie, lehet messzebb)ilyen helyett javasolni, ahol minél több a természet, hatalmas erdő és ameddig csak ellátsz mindenüt fák és bokrok, és ember sem igen jár arra. Mi kell ahoz hogy én itt sátratverhessek? (csupán csak 1 vagy 2 napot aludnánk ott) Szükséges hozzá engedély? Kitől? Lehet az erdő közepén ahol csak mi vagyunk és telis tele fák, nem pedig egy ilyen mezősebb részen, vagy nem olyan helyen ami sátrazó hely, mert azok nem szimpik, nem az erdőben vannak.?

Igazából ennyi, Hol? és Mi kell hozzá (engedély stb.)?



2021. márc. 28. 23:15
 1/4 anonim ***** válasza:

Minden azon múlik mit és hogyan csináltok. Túrázók szoktak néha sátrazni kempingben kívül mint én is, de elég szigorú íratlan etikett vonatkozik erre. Elvileg a vadkempingezés a nemzeti parkokban tilos. Nem véletlenül, más erdőkben se szabad 2 napon túlra menni.

Kérdés miért mentek az erdőbe sátrazni? Szülinapot ünnepelni, bulizni, inni, hangoskodni vagy nyugalomra vágytok közel a természethez. Ha

Előző esetben az erdészet, természetvédelem vagy sima túrázók bejelentése alapján súlyos bíróságra lehet számítani. Bulizni mentek menyjetek inkább egy kempingbe, és ott félrevonultok másoktól.

Ha mégis vadkempingezést választjátok ne rakjatok tábortüzet, ne használjátok vegyszereket, szappant, tusfürdőt, mosogatószert, és ne hagyjátok szemetet magatok után.

Én személy szerint ilyen alkalomra kempingbe mentem, sokkal kényelmesebb és jobb volt mint erdőbe sátrazni. Azt esetleg akkor csinálom ha nagyobb túrán vagyok.

2021. márc. 29. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod, igazából nem a bulizás a cél, inkább a nyugalomra vágyunk, ezért is tetszene ha ott mindentől távol, csak beszélgetünk, társás vagy amit enged a természet és csak így vagyunk. Nem terveztem semmilyen bulit természetesen, és a tűzgyújtást is tudom hogy tilus, de arra is van ilyen ételfőző valami aminek most nem jut eszembe a neve. Esetleg volna olyan hely amit tudsz ajánlani? Vagy te merre voltál már? A duna kanyar környékén nagy az erdős terület de az asszem pont nemzeti park. Van olyan dús erdős rész a környéken ahol ez megvalósítható lenne?
2021. márc. 29. 14:03
 3/4 anonim ***** válasza:

Ilyen esetben azt tudom tanácsolni az országos kék túra vonalán menyjetek, és hidd el nem kell letérni a térképről nyugodt erdei részhez. Ne sűrű erdőt keressetek, inkább kisebb tisztást a fák között, hiszen ott tudjátok csak felverni a sátrakat. mindig tudd, hogy merre van a túra útvonal ne tartson több mint 5 perc bármi történjen.

Dechatlonban vannak ilyen mini gázpalackos égőrózsák nagyon könnyűek és bőven elég lesz egy-két napra

2021. márc. 29. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Rendben. Nagyon szépen köszönöm a segítséget!
2021. márc. 30. 16:52

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!