Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Elkezdtem járni edzőterembe,...

Elkezdtem járni edzőterembe, de eléggé rámférne a segítség.!?

Figyelt kérdés
Régen eléggé álomvilágban éltem, nemis vettem észre, de rettentően meghíztam, be sem akartam vallani magamnak, de 93 kilóval rettentő nagy voltam. Mikor sikerült bevallani magamnak fogyni is tudtam. Változtattam az étkezésen, mozogtam, és sokkal boldogabb is lettem. Most 68kg vagyok, 168cm és 16 éves. Már elmertem menni edzőterembe, megpróbálkoznék vele, de szeretném jól csinálni, fogyni is szeretnék még legalább 10 kilót, és izmosodni is, mert rájöttem, hogy a rendészeti főiskolára szeretnék menni, és hát oda így neméppen van lehetőségem. Nagy fába vágtam a fejszém, de remélem tudtok segíteni! Előre is köszönöm!
2010. aug. 13. 13:14
 1/8 anonim ***** válasza:

Hehe mintha magam látnám :D Basszus XD

Tessék itt az én történetem:

http://www.gyakorikerdesek.hu/sport-mozgas__egyeb-kerdesek__..


Na már most, a rendészetire bekerülni nagyon durva. Amit teljesíteni kell: legalább 180 pont a 225-ből. És jobban szeretik akinek a fizikai felmérője legalább 110 pontos a 125-ből.

Kötelező feladatok:

2km futás 7:30-11:00 perc között

4-et kell választani:

Fekvő fél perc alatt (35-20)

Felülés egy perc alatt (55-30)

Helyből távolugrás (250-200cm)

Hajlított karú függés (73-30sec)

4x10-es ingafutás (8,8-11sec)

fekvenyomás 60kg val (25-1)


Ne fogyj most már semmit. Gyúrj izomból és fuss sokat. Ha fogysz akkor nem fog menni a fekvő illetve a fekvenyomás de ha meg hízol akkor meg a futások nem fognak menni. A súlyod pont megfelelő, ezeket a gyakorlatok csináld heti 4-5X. Sok sikert! A többit infót meg megkapod mástól :)

2010. aug. 13. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Na jó a "gyúrj izomból"="eddz keményen" :) csak, hogy ne legyen félreértés! :)
2010. aug. 13. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
húú. nagyon köszi, megteszem ami tőlem telik! :)
2010. aug. 13. 13:36
 4/8 anonim ***** válasza:
Nagyon szigorúan veszik a fizikait. Nekem csak 92 pontom lett rajta (összesen 155) hát ki is dobtak mint a szél. Hiába volt nekem a legjobb a fekvőm (48-at csináltam fél perc alatt :D) nem érdekelte őket mert elrontottam az ingafutást. Nem rinyálni akarok de 10 centis hó volt és kint futottunk rövidgatyába XD. A másik a 2km-s futás volt ami szívás mert ugye a futópálya tiszta hó volt fussunk az épületek között. Hogy lett kimérve a pálya hossza? Szemre... persze, hogy szemre sokkal több lett mint 2 km. 2km-t 8:20 perc alatt futok le ott 9:14 alatt futottam pedig sprinteltem mint állat.
2010. aug. 13. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Fontos lenne , hogy csak a saját súlyoddal dolgozz!
2010. aug. 13. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ami még lemaradt:

Plusszpontok!

Jogsi +5 pont

ECDL +5 pont

Nyelvvizsga +3 illetve +5 pont

Rendészeti érettségi (nevetséges, még egy szellemi fogyatékos is 90% megcsinálja) +10 pont

Ha csak ezeket csinálod meg akkor az már +25 pont! ami rengeteg!

2010. aug. 13. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Gratulálok a fogyásodhoz, én is így kezdtem.

18 évesen egy hatalmas nagy dagadék voltam, de már 4-5 éves korom óta kövér voltam. Focizgattam még kamaszkoromban megye 2-ben, de abbahagytam és azonnal meghíztam 175 cm mellé több, mint 90 kilóra. Én is elkezdtem diétázni és sportolni napi rendszerességgel és lefogytam 68 kilóra, de úgy néztem ki mint a teleszart zokni. Izom semmi nem volt rajtam, viszont zsíros voltam és a szél is elfújt.


Ekkor döntöttem el hogy kérem egy testépítő segítségét, aki összeállított nekem egy edzéstervet és egy étrendet, amit azóta is tartok. Most 20 éves vagyok, másfél éves edzésmúlttal, 10%-os testzsírral (hasizmaim látszanak, de máshol is definiált vagyok), remek kondícióval és jelenleg azon gondolkozom hogy elkezdjek-e felkészülni egy testépítő versenyre. Ez kb. 2 év lenne alsó hangon.


Tehát az egész csak elhatározás kérdése, hogy mennyit akarsz beleadni és mennyit tudsz feláldozni a siker érdekében? Én lemondtam a playstation előtti ülésről, lemondtam a finom ételekről (pizzériánk van, ingyen ehettem a város legfinomabb pizzáit amikor csak akartam), a bulikról, a cigiről, az alkoholról, ellenben kaptam valami mást, amit nem lehet szavakkal leírni. Ennek csak egy kis része az hogy jól nézek ki. Nem is érdekel már a kinézetem, függővé tett az egészséges életmód, a precíz étrend, a rendszeres edzés és ÉLVEZEM.

Konkrétan nem ismernek fel azok az emberek akik 2 éve nem láttak. És itt ne csak külső változásokra gondolj, hanem az egész lényemre.


Neked az étrendedet kell először helyrerakni és elkezdeni fokozatosan edzeni súlyzókkal és futópadon.

Az én régi étrendem, amivel lefogytam 25 kilót az volt, hogy reggel ettem 1-2 zsemlét, ebédre valami salátát és ennyi. Nagy hiba volt, de az első lépcsőfok ez volt. Futottam mint egy barom a futópályán, teljesen fanatikus voltam és nagyon tönkretehettem volna a szervezetemet.


Tehát betértem a város egyik középkategóriás konditermébe és az ott személyi edzőként dolgozó superbody bajnok segítségével kidolgoztunk egy edzéstervet és egy étrendet, amire FOKOZATOSAN tértem át.

Ez nagyjából napi 100g zabpehely, 100g rizs, 30 deka csirkemell, 8-10 tojásfehérje és rengeteg zöldség, na meg kevés olaj volt. Azért írom le pontosan, mert te is hasonló adatokkal indulsz, mint én másfél éve.


Edzésem heti 4 volt eleinte, súlyzókkal minden nap átmozgattam az egész testem, majd a végén gyors séta kb. fél óra. Olyan 3-4 hónapig csináltam ezt, a zsír szépen égett rólam, izmosodtam is. Akkor elkezdtem többet enni és csak 3-szor edzettem. Megindult az izmosodás, a zsír lassabban, de égett folyamatosan.

És sikeres fizikai felmérőt csináltam tavaly a Nemzetvédelmi egyetemen, csak hogy továbbra is hasonlóságokról beszéljek. Sajnos nem vettek fel, mert kevés tanulmányi pontom volt.


Tényleg átérzem a helyzetedet, és ezért javaslom hogy csináld amit én. Irány a konditerem, ott keress meg egy edzőt és onnantól csak a kitartásodon múlik. Szerintem olyan 8-12 hónapba fog telni hogy baromi jó kondíciós állapotba kerülj, de ez rajtad múlik. A lényeg a tiszta étkezés és a szigorú edzés. Az elején szar lesz, szenvedni fogsz, de az első hónap után egyre könnyebb és gördülékenyebb lesz.

Sok sikert, ha van valami kérdésed akkor szívesen válaszolok!

2010. aug. 13. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ne akarj már fogyni inkább szedj valami táplálékkiegészítőt és eddz mellé keményen. Mondjuk elkezdeni fehérjével+szőlőcukor aztán bekeményíteni. De én még amatőr vagyok, a profik majd kijavítanak. :D
2010. aug. 13. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!