Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A testépítésben milyen főbb...

A testépítésben milyen főbb kategóriák vannak?

Figyelt kérdés

Helló!!

Tudnátok berakni képeket vagy ilyesmiket, a testépítés "főbb" kategóriáiról? Úgy értem, hogy elkezdjük a testépítést. Először atletikus aztán kezdő, testépítő, középhaladó, haladó, mester, ilyesmi a testépítés menete. Hogy én milyen kategóriába sorolhatnám kb magam. Ha lehet részletesen, hogy minél pontosabban besorolhassam magam. Illetve, tudtok olyan edzéstervről, amitől hamar meglehet izmosodni? Mert vannak, olyan edzéstervek, amiket 1 hónapig használ az ember, és annyit izmosodik, mint egy másik 1 év alatt. Én már láttam ilyet. Szóval, valami edzéstervet raknátok be?


2010. aug. 12. 16:01
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Igen, de itt a net. A neten a fórumok pont ezért vannak. Kérdeznek valamit, és az emberek segítenek. Amúgy szinte minden alap cucc meg van itthon is. Ezért nem akarok kondibérletet. Meg ráadásul 30 km-re van a legközelebbi. Nem fogok annyit utazni minden nap. Ezért van meg itthon minden alap cucc. Szóval tényleg, legalább valaki egy edzéstervet mondjon, ami igen használ. Légyszi, aki ért ehhez, az segítsen.
2010. aug. 12. 19:42
 12/20 anonim ***** válasza:
62%
Ott a body.builder.hu van rajta egy rakat edzésterv . Úgysem fog senki képet küldeni , edzéstervet meg ki írogatna le ide . Vagy ha már írok olvass utána a HST edzésnek , nekem bevált , sokat segített .
2010. aug. 12. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Én két naponta edzek.

Egyik nap mell meg bicepsz, másik nap hát meg váll.

A tricepsz nem érdekel, mert hiába nem edzek rá, az aránylag a legnagyobb izom a testemen, meg az amúgy is edződik.

Mindegyik izomra 4 gyakorlatot nyomok tehát mondjuk mellre tolok simán, ferdén, negativan meg tárogatok(mindegyikből 4*6ot olyan súllyal amivel épp kimegy a 6), az h neked mi a szimpatikus ahhoz menj fel a bodybuilderre és válaszd ki.

közben pedig haspréseket, felüléseket meg guggolásokat tolok.

Nem biztos h ez a legjobb módja a dolognak,de nekem ez jön be,ettől fejlődtem eddig a legjobban.

Mellesleg ehhez a sporthoz türelem meg kitartás kell és nem az amit itt levágtál rinyát, h jaj én két nap alatt akarok 120 kilós állat lenni, szal jobb szerintem ha igy bele se kezdesz.ezért nem is fognak neked segiteni maxaz akinek ebből pénze van.

2010. aug. 12. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Leírnád, h mik az alap cuccaid?



Mert gondolom nincs Hack géped, fekvenyomópadod, kereted, lehúzáshoz, felhúzáshoz géped, nem tudsz tárogatni, nincs törzsfordítód, sem hasprés géped, lápnyújtó, lábhajlító géped...


Puruttya divatkondis akarsz lenni, amiből nem kell több.

2010. aug. 12. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Nincs semmi kategória meg szintek, ez nem World of Warcraft.


Az atletikus testalkat pedig nem az, amit belinkeltél és egyébként is semmi köze sem kell, hogy legyen a gyúráshoz. Ismerek sok palit, akik atletikus alkatúak, de sose gyúrtak életükben és kevés esély van rá, hogy megteszik valaha.


Valaki itt mondta, hogy fogd és dobd be magad egy konditerembe. Hát nekem is ez a véleményem ! Túl sokat fecsegsz és túl keveset csinálsz. Az internet nem pótolja az elvesztett időt és a te életed.

Ha annyira ragaszkodsz hozzá akkor elmondom mi az EGYETLEN kategorizálás a testépitőknél:

- az egyik ami nemzetiségekre osztja őket ( amerikai, ausztráliai , stb. )- ez gondolom nem érdekel

- a másik ami 4 csoportra, mert nagyjából ez a 4 között különbözik a legtöbb dolog ( de itt se sok ) :

+ professzionális testépitő: aki versenyekre tervez menni és cimeket/ nyerni. A kezdő szint a versenyeknél az amatőr szint. Itt kezdhetnek pontokat szerezni és később professzionális versenyekre menni.

+ természetes testépitő: olyan, aki nem használ szteroidokat vagy egyéb izompumpáló drogokat. Egy pár legális terméket használhatnak azért.

+ női testépitő

+ tinédzser testépitő : késői kamaszok


De ez aztán tényleg az egyetlen kategorizálás.

HA hasznos volt a válaszom, légyszi pontozz fel

2010. aug. 13. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Ha képeket is nyomsz be róla felpontozlak
2010. aug. 13. 07:54
 17/20 anonim ***** válasza:
Minek kellenek képek? Nem lehetsz ennyire buta :S
2010. aug. 13. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Nem butaságból. De már leírtam, hogy nekem ez a motiváció. Engem az motivál. Hogy vannak képek. ÉS a képeken egyre erősebb emberek vannak. 7-8 képen mondjuk, vagy iylesmi. ÉS, ha elkezdem, akkor nézem az első képet. ÉS mikor nagyjából úgy nézek ki, akkor a következő kép lesz a motiváció.
2010. aug. 13. 12:09
 19/20 anonim ***** válasza:

Lehet hosszú lesz és látszólag összefüggéstelen de van benne.



A fejlődési szinteket nem lehet kategóriákra osztani,mert túl sok a befolyásoló tényező. Magát a testépítést végző embereket viszont igen ami egyfajta kategória a fejlődésre is



Vannak a teljesen naturál testépítők akik a táplálék kiegészítőket is károsnak tartják és szapulják azokat akik ezeket és szteroidokat használnak.Na ők a leghülyébb hobbigyúrós fajta.Nincs joguk senkit szapulni mert a tevékenység mögött nincsenek célok ebben a sportban.Őket lehet kategorizálni:

-edzetlen

-kezdő(1év)

-haladó(több mint 1 év)


Ezeknek kb csak a pofájuk jár hogy ők mekkora ászok meg naturálok holott semmi esélyük hogy bármit is elérjenek csak a helyet foglalják a teremben



Vannak azok a naturálok akik tápkiegeket fogyasztanak de nem koxolnak.Ők 1 fokkal normálisabbak.Szép fejlődést érhetnek el de csak limitáltat.Magában a sportban szintén nincs esélyük


Vannak azok a hobbigyúrósok akik koxolnak de nem akarnak versenyezni.Messze a leghülyébbek a legnagyobb pofájúak és általában a legkevesebb tudják az egészről.15-18éves korig divat(mint az emo)


Vannak az amatőrök akik ésszel koxolnak de nekik jó ez a szint.


Vannak azok az amatőrök akik dúrvábban koxolnak mert profik akarnak lenni.Nekik komoly esélyeik vannak ha eléggé elszántak


És ugye a profi szint



Ha jobban utánanézel a dolgoknak akkor megtalálhatod akár képekben is mi a különbség ezek között a szintek között.


A te általad elképzelt csoportosítás több okból is lehetetlen:genetikai tényezők,edzés minősége,pihenők,kaja,elszántság,szteroid.


A leglényegesebb itt is a szteroid mint ebben a sportban mindenhol(a kaja után de az alap)


Ha egy egyszerű kategorizálást alkalmaznánk akkor azt 1 ember fel tudja borítani azzal ha koxol,mivel ezekkel a cuccokkal lehetőség nyílik a kategóriák áthidalására,és 1kúrával többet tud fejlődni mint más évek alatt.


Ha teljesen csak a naturál szekciót nézzük azt meg én nem tekintem testépítésnek így nem is kívánom részletesebb kategóriákra osztani.


Ha meg azt nézzük hogy mondjuk x edzetlen ember elkezd koxolni és milyen szinteken mennek keresztül megint nem jó mert itt is számít a genetika.Mennyire aktívak a receptorai hogy reagál a szerre stb.


Remélem érted mi a lényeg

2010. aug. 15. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Az edzésterves dologra:

Minden profi azt mondja hogy mások által megírt edzésterv nem jó.Minden gyakorlatot csinálni kell pár hónapig,és akkor látni fogod hogy TE mitől fejlődsz.Ha megvannak akkor kell magadnak írni 1 tervet és az lesz a tuti.

2010. aug. 15. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!