Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Kb nulla a fittség szintem,...

Kb nulla a fittség szintem, lesz ez jobb, hogyan?

Figyelt kérdés
Kb 7 kg plusz van rajtam még szülés után és le szeretném adni. Persze az előtt sem voltam valami sportos de most konkrétan lihegek, fulladozok minden mozgástól. Ma kezdőknek való hiit edzést kezdtem el csinálni a YouTubeon talált videó után és konkrétan a bemelgítésnél végem volt, kicsit több mint 7perc után. Sajnos már nem először ilyenkor kezdek el bele tojni az egészbe és fel adom a kilók elleni harcot, mert úgy se bírok, kell ez nekem? De már kezd elegem lenni a tokás fejemből meg a potrohos hasamból. Mit csináljak hogy ne fulladjak ki? Más is van így? Hogy orvosolja a dolgot?
2020. nov. 18. 21:44
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Csinálni kell, és minden nap egy kicsivel jobban bírod majd.
2020. nov. 18. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Régen diétáztam, 45-50 perceket futottam, de abbahagytam. Eltelt kb. egy év, jött is rám pár kiló vissza, így nyáron elkezdtem megint diétázni, de most komolyabban. Nyilván az étrend nem elég, mondom elmegyek futni megint. Gondolkodtam rajta, hogy csak nem kéne 45 perccel kezdeni, meg biztos max fél órát ha bírnék, úgyhogy kitűztem magamnak, hogy legyen a legelső alkalom 'csak' 15 perc. 5 percnél már meg akartam halni, és végül 8 percig jutottam, mert azt hittem bef0sok. Ez kb. 5 hónapja volt, azóta megint kb. szemrebbenés nélkül futok 50 perceket és csak unatkozom közben.

Az a lényeg, hogy ha csinálod, akkor egyre könnyebb lesz.

2020. nov. 18. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én aktívan mozgok évek óta, de amikor jön egy sérülés - mint most -, akkor hónapokig 0 mozgás... 15-20 kg is feljön, mert ráállt a szervezetem a sok evésre.

Most nem úgy, mert mint a sérülés előtt. De pár hónap (fél év) múlva a nagy részét le fogom adni.

Rendszeresen kell mozogni.

2020. nov. 18. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A vicc a dologban, hogy 7 perc alatt elérted a HIIT edzés lényegét.

Mert megterhelte a szervezeted, csak te rosszul állítottad be a célt.

(Ha megerőltetés nélkül végig csináltad volna a videót sokkal kevesebbet ért volna.) Két dolgot javasolnék.

1. Minden második nap csinálj egy HIIT edzés ahol addig nyomod ameddig bírod. Amikor nem bírod abba hagyod. Anélkül, hogy kudarcnak fognád fel, helyette fog fel sikerként, ha másért nem mert csináltad.

2. Amikor nem csinálsz HIITet egy laza saját testsúlyos edzést vagy súlyzós edzést. Pár fekvőtámasz (akár könnyített is) hasprés, hanyatt fekve lábemelés, guggolás illetve guggolásból felugrás. Ezek segítenek erdősíteni az izmokat, hogy jobban bírd a másik edzést. Vasárnapot tartsd meg szünetre.

2020. nov. 19. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

#4 7 peec csak bemelgítés 😂😭

Amúgy köszönöm a biztatást. Igazatok van nem szabad fel adni. Nagyon nehéz és elszomoritó hogy csak ennyi megy, de csinálom akkor tovább. Legközelebb remélem meg lesz a 8 perc is 😁

2020. nov. 19. 08:28
 6/6 anonim válasza:
Ne add fel!!! Csak idő kérdése és menni fog! Szerintem inkább azon dolgozz még (mert a mozgás már megvan, elkezdted ez a lényeg) hogy ne vesszen el a motivációd. Találd meg mi az ami előre lendít, legyen az egy szép ruha amit felakarsz venni akaszd ki olyan helyre a hálóban pl ahol látod vagy biztos van magadról régebbi kedvenc kép azt rakd ki a hűtőre stb. Emlékeztesd magad miért csinálod
2020. nov. 19. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!