Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Kondi edzéshez jó volt így a...

Kondi edzéshez jó volt így a kaja és nagyjából hány kcal?

Figyelt kérdés

(Tömegnöveléshez)


Reggeli (déli kelés maitt): Pohár tej (200Kcal)



Ebéd: csirke szárny, ezen volt valamilyen gombás töltelék (1 darab) és ettem hozzá 300 gram rizst


(edzés elött): 1 barack



edzés



Vacsi (edzés utáni kaja):

3 főt tojás

2 paradicsom

3 bögre tej (700 Kcal)

1 tonhal (konzerv) napraforgómag olajban (konzerv) (185g)

4 szelet barna pufasztott rizs (ez 160 kcal)

2 vastagabb szelet sárgadinye



Nem volt ez nagyon sok?

Ez az egész nap hány kcal volt ?

Nagyon rossz az egész?

Nagyából hány gramm fehérjét vittem be?



Jelen esetben még turmix nélkül tolom és úgy, hogy a délelötti kajám az amit itthon csinálnak igyenkszek mást enni ha olyan van ami az edzésnek szar, de egyenlőre csak miattam nem lesz minden nap csirkemell ( sajnos ), ezek mellet semmi nasi.


15/F 73 Kg 170cm


Ja és normálisan terembe edzek heti 4X:


Hétfő, szerda, péntek, szombat


és mellet járok küzdősportra is (Ju-Jitsu)


Kedd, csütörtök, Szombat


Úgy edzek, hogy mellette mindig pihenhessen 2 napot az az izom csoport amelyiket éppen edzettem.


Ne nagyon hurrogjatok le, előre is köszi mindenkinek.


2010. aug. 7. 21:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Ez tömegeléshez kevés.Kb 1 étkezésem.

1. 4-6x egyél NORMÁLISAN(tojás,túró,zöldségek,hüvelyesek,rizs,csirkemell/pulykamell,olajos magvak.így hirtelen ennyi jutott az eszembe)


Tejet,gyümölcsöt hanyagold mert nem jó


Magyarul a reggeli nem 1 pohár tej hanem 1 adag tejsavó 100-200 gramm zabbal.


Remélem érted kb az irányelvet.

2010. aug. 7. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 clint ***** válasza:

te ne a kalóriatartalmát nézd a kajának(tej), hanem a minőségét, tápanyagát. Ha egy kiló disznózsírt eszel meg az is kalória, de nem mindegy milyen. Az izmokig kell eljussanak a tápanyagok, nos a tejben lévő dolgok, neked a belekig jutottak, és nem tovább.

Tejsavófehérje, szójafehérje, vagy a kettő keveréke (a legjobb) menjen reggel, ha mindenképp iható tápanyagot akarsz! Ha meg kaját, akkor tojás zabbal vagy teljes kiörlésü kenyérrel!


A kérdésekre a válasz:

Nem volt ez nagyon sok?

-ha minőségi kajából ennél ennyit nem lenne sok, de így igen!

Ez az egész nap hány kcal volt ?

-fogalmam sincs, mível gombás szósz, napraforgó olajat stb kajáltál

Nagyon rossz az egész?

-igen sajnos, de mindenből lehet tanulni

Nagyából hány gramm fehérjét vittem be?

-kb 50 grammot, iszonyat kevés, mível neked 140 gramm kéne menjen. És ráadásul ez az 50 gramm sem jutott el az izmokig azt garantálom. Szinte mindent amiben egy kevés fehérje van nagy adag zsír társaságában viszel be.

(a tonhalról le szoktuk mosni az olajat)


Senki nem hurrog le, ahogy előttem mondták a tej és a gyümölcs nem jó, végülis gyümölcs mehet, de haszontalan.

Edzés után nekem nagyon úgy látszik nem is fogyasztasz semmit, holott az a legfontosabb.

2010. aug. 7. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

A lényeg hogy minőségi kajákat egyél, és napi 5-7 alkalommal.

Most mondanám neked hogy egyél 250g fehérjét és 600g szénhidrátot, de úgysem tudnál megkajálni annyit, és engem múltkor lezsírosoztak érte :D

2010. aug. 7. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
600g szénhidrátra egy 100kiló körüli embernek van szüksége tömegeléshez nem egy 15éves 70kilós gyereknek
2010. aug. 7. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Egyébként a tej azért nem jó, mert hamar fel szívódik vagy, pont , hogy lassan vagy mért ?



Egyébként akkor feltudnátok nekem sorolni, hogy mit egyek edzés után, túró, estleg kefír, tonhal maradhat, ha vízes(mert igazából elfogyott és csak olajos maradtt), vagy tojás ezek is szar kajának minösűlnek?


Mondom sajnos egyenlőre még a turmixok távol maradnak tölem az anyagiak miatt. Majd késöbb. Addig átlagos kajával kéne a lehető legtöbbet kihoznom, ezért tettem fel a kérdést. Egyedül multivitamint, Kalciumot és Magnézimot tolok.

2010. aug. 7. 23:50
 6/13 anonim ***** válasza:
xD jó jó, nyugi, nem kell annyit megennie, nem azért mondtam:D
2010. aug. 7. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Felsoroltam a tej pedig a zsírtartalma miatt nem jó.Semmit nemhasználsz fel belőle és a tápanyagok beépülését is nehezíti/gátolja.Meg én azt szoktam mondani hogy a tehéntej nem az emberi szervezetnek van kitalálva
2010. aug. 7. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Meg tudom, hogy lassan de hát azért valamennyit csak- csak fejlődök, mert a szúlyok mennek felfelé:


Fekvegyomás: 75 Kg-ba belemegy 4 (szabályos)


Tolockodás:saját súlyal 8X4


Húzockodás: ott még egy kicsi rásegítés van


Csak, hogy a legismertebbeket említsem.


De azért hál isten még van időm, mert korai vagyok a testépitők köreiben, de ha már csinállom szeretném jól.


Egyébként egy éve edzek.


Kinézetre , mellem egész klasz, bicepsz, tricepsz, nekem nagyon megfelel, láb is jó, csak has nem olyan jó még.

2010. aug. 7. 23:57
 9/13 anonim ***** válasza:

húzódzkodjál szűkebben de mindent szabályosan csinálj

ha a kajádat rendbe rakod akkor jó leszel


Am versenyezni is akarsz később?

2010. aug. 8. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Hát, igazándiból, erre még nem nagyon gondoltam, de inkább maradok a hobbinál. Habár aztán meg, még a jövő zenéje ez a része.



Egyébként, most elmentem vásárolni, szüleimmel és vetettem velük rendesen olyan dolgokat, ami kell edzéshez, remélem tesóm nem kajálja fel nagyon. xD


Pl:

Vetettem olyan fitness zsírszegény túrot ami 200 G-os 24g fehérje van benne és kb 2 g szénhidrát meg 1 g zsír, az edzés után nagyon jó lesz.


Akkor vetettem velük pulykamellet csirkemellet(szalámi), ezek megint csak nagyon jó fehérje tartalommal és kevés szénhidrát, meg zsírral dicsekedhetnek.


Meg egyéb ilyen klasz dolgokat, majd a következő vásárlásig ezekből kihúzom. xD

2010. aug. 8. 11:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!