Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Lesz bajom ha mindennap iszok...

Lesz bajom ha mindennap iszok 30gr feherjeport reggelire?

Figyelt kérdés

2020. júl. 19. 08:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
56%
Aha, izmos leszel.
2020. júl. 19. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
28%

Minek viszed túlzásba a fehérjeport?

Nem leszel izmosabb tőle ha egy kilónyit megiszol akkor se

Annyit igyál amennyi a dobozon fel van tüntetve mondjuk két mérőkanálnyi por egy pohár tejbe vagy vízbe összeturmixolva, az fedezi az izmaid számára a 100%-os fehérjebevitelt, felesleges kell túlzásokba esni

2020. júl. 19. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 MadSeal ***** válasza:
76%
30 gramm por, az olyan 24 gramm fehérje, 100 gramm sűlthúsban, halban is kb ennyi van, ami azért jobb tápértékkel rendelkezik. Viszont ez a 24 gramm még egy átlagos 80 kgos ember napi fehérjeszükségletének is csak az 1/5-e, tehát bajod nem lesz belőle, hacsak nem vagy magára a termékre allergén. Számold ki a napi szükségleted (testsúlykgonként 1,5-2g fehérje) és aszerint döntsd el, mennyit viszel be.
2020. júl. 19. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
79%

*feleslegesen nem kell túlzásokba esni

Egyébként a fehérjepor csak egy kiegészitő, a helyes táplálkozást nem pótolja

Tehát egy rántott csirkemell jóval nagyobbat dob rajtad mint egy pohár fejérjeturmix

2020. júl. 19. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nem azért iszom. Nő vagyok. Egészséges étrend kiegészítéseként iszom.
2020. júl. 19. 11:14
 6/11 anonim ***** válasza:
igen, meg fogsz hízni
2020. júl. 19. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 xavarek válasza:

Igen: Ha csak szimplán edzés nélkül iszod, akkor túl sokat nem ér - kidobott pénz.


Nem: Ha edzel rendszeresen akkor semmi gond nincs vele, sőt reggel a szervezet ki van ürülve, ilyenkor jó a gyors felszívódású ( Ne egyből felkelés után , akkor még elég rossz az inzulin reakció )

2020. júl. 20. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 K.Péter 76 válasza:
Nyugodtan ihatod,bár edzés nélkül én sok értelmét nem látom.Maximum ha amiatt iszod,mert tudod,hogy túl kevés fehérjét veszel magadhoz.Ha viszont edzel,nyugodtan ihatsz napi 3-4 adagot is,semmi bajod sem lesz tőle.
2020. júl. 21. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 K.Péter 76 válasza:
2 es válaszadó..nem kötekedés,de 2 mérőkanálnyi fehérjepor,az 60 grammnak felel meg :) Legalábbis a legtöbb gyártó 30 grammos adagolókanalat tesz a dobozba.De azzal sincs baj,én pl mindig duplán ittam :D
2020. júl. 21. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Szerintem egyáltalán semmi értelme. Normális vegyes apalkozás tökéletesen fedezi a fehérjeszükségletet (testsúlykilogrammonként 1gramm).

Ma már mindenre rá van írva, hogy 100 gr-jában mennyi micsoda van.

Viszont a túlzott fehérjebevitel, mint bármibõl a túl sok, bajt csinálhat.

2020. júl. 24. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!