Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Rendszeres futók! Jó tanácsok?

Rendszeres futók! Jó tanácsok?

Figyelt kérdés

Kb egy hónapja futok rendszeresen, heti 5 v 6 alkalommal, napi 5 km -t.

Az lenne a kérdésem, hogy miket javasolnátok? Feltétlen szükséges futó cipő? Sajnos elkezdett fájni a sípcsontom, nem tudom mit kezdjek vele.

Télen mit csináltok? Akkor is kint futtok? Vagy edzőtermekben gépen? Légyszi írjatok minél többen.

Köszi előre is.

18L


2010. aug. 2. 11:09
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia! Futáshoz sajnos feltétlenül szükséges egy jó futócipő.

Szerintem nem jó technikával futsz ezért is fájhat a lábad, de nyugi velem is előfordult a kezdetek kezdetén:)

Akármilyen hülyén is hangzik, hiába természetes mozgásunk, a helyes technikát a sérülések és jó eredmények elérése érdekében meg kell tanulnunk.

Ha beírod a keresőbe, sok jó és hasznos dolgot tudsz megtanulni. Nézhetsz videókat is hosszú/rövid táv futókról.

Hogy télen mit csinálunk az egyénfüggő. Ha nem fagyott le az út, nincs hatalmas hó, megfelelő öltözékkel ki lehet menni. Ilyenkor én is a szabadban edzek. Márcsak a jó levegő végett is.

2010. aug. 2. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha heti 5-6 alkalommal futsz akkor nagyon is fontos egy jó futócipő beszerzése, ne gagyit vegyél, egy jó futócipő 20 000 FT felett kezdődik de megéri a befektetést!:)

Én egészen addig kint futok míg nem kezd el esni a hó, de ha már havazik akkor edzőteremben futópadon edzek!:)

2010. aug. 2. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Renedes bemelegítést is csinálj futás elött, szóval szánj rá legalább 5-10 percet. Én a Margit-szigeten futok, és elég kevesen szánnak időt erre... (ahogy látom) Te ne ess ebbe a hibába:)
2010. aug. 5. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Uhh :D Én akkor már beleestem :S

De akkor ezen csiszolok :)

Köszi:)

2010. aug. 5. 19:22
 5/6 anonim válasza:
én is rendszeresen járok futni de MEZTELENÜL próbáld ki tök jó érzés
2010. aug. 6. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
jah és 11:19 azt és nem szoktál aludni is néha több mint 200 napon át te futsz ?? az nem semmi
2010. aug. 6. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!