Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan kezdjem el a futást?

Hogyan kezdjem el a futást?

Figyelt kérdés
Szerintetek mit növeljek? A lefutott időt, vagy a távot? Pl legyen az a cél, hogy minden alkalommal 5 perccel többet fussak, vagy pl 250 méterrel többet? És tudnátok telefonra olyan alkalmazást ajánlani ami viszonylag pontosan méri a megtett távot? Mert szeretnék venni egy sportórát erre a célra, de amíg nincs addig telefonnal megpróbálom mérni.

2020. ápr. 11. 20:08
 1/6 MadSeal ***** válasza:
100%
Ha van mobilneted, Endomondo vagy Nike Run Club, egyébként meg valami pedometer app, de az sose lesz pontos. Szerintem vagy távot növelj, vagy időt csökkents az adott távra. Ha az időt növeled, az nagyobb visszavehet a motivációdból, mert bármilyen gyors leszel, akkor is ugyan annyi ideig kellesz futnod, ezért 1000, hogy nem hozod ki magadból a maximumot.
2020. ápr. 11. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
2020. ápr. 11. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. Kb 2 kilómétert tudok egybe lefutni megállás nélkül. Tudom, hogy ez elég gyenge,de sose voltam jó futó. Szerinted hogyan növeljem a távot? Hétfőn, szerdán, pénteken szeretnék futni.edzésről edzésre vagy hétről hétre növeljem a távot? Pl hétfőn 2000m,kedden,2250,szerdán 2500 vagy lassabban?
2020. ápr. 11. 20:43
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Szedd le a könyvet amit linkeltem nCore ról. Mindenre kapsz választ.
2020. ápr. 11. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Vannak erre nagyon jó edzéstervek a neten. Először mindig a futással töltött időt növeld. Ez a lassú hosszú kocogások legyenek. Utána lehet szintet lépni, beletenni gyors, lassabb köröket stb.

Fuss mindennap egy keveset, egy nap pihenővel. Ha ez megy, elég kimenned minden másnap, de akkor hosszabb távokra, amikor már megy egybe 5-7km.

2020. ápr. 11. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
46%

Én egy hete kezdtem, úgy hogy előtte az ég világon semmit sem sportoltam.

Edzésterv van a neten, az első öt kilométerem szerintem a legjobb, jól kivan dolgozva, teljesíthető, és mindig egy picivel kell többet csinálnod az előző naptól. App nekem az endomondo, erre a célra tökéletesen megfelel.

2020. ápr. 13. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!