Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen bemelegítés a legjobb...

Milyen bemelegítés a legjobb tornaórára? És azoknak mi a nevük és mit kell csinálni?

Figyelt kérdés
14éves vagyok és az a feladat hogy minden tornaórán más tartja a bemelegítést és jegyet kapunk rá.nem tom mit csináljak ha én kerülök sorra.légyszi ilyenkorúaknak valót írjatok.köszi:)
2008. nov. 19. 18:30
 1/2 anonim ***** válasza:

Én 15 vagyok és gimibe azt tanultuk, hogy 5 lépésből áll a bemelegítés.

Ez az 5: Könnyű láb (szökkenések), Könnyű kar (karkörzések, karhúzások), Törzs ( törzskörzés, döntés), nehéz láb (szökkenések térdfelhúzással, egész fordulat), összetett gyakorlatok(futás karkörzéssel, minden ami kar és láb eggyüt.

Másik helyen úgy csináltuk hogy nyaktól testrészenként mentünk lefelé.

De azt is csinálhatod, hogy megjegyzed mit csinált aki 5-öst kapott és te is azt csinálod.

2008. nov. 19. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Középiskolában mi 10 feladatot csinálunk. 1. oldalsó középtartás, karhúzások 2. tölcsérkörzés 8 ütemen át, majd páros karkörzés (előre és hátra is) 3. törzshajlítás 4. törzsdöntés 5. törzskörzés 6. tarkón a kéz, zárt lábak, egyik lábbal kilépés 3 rugózás, 4.re vissza (másik lábbal is) 7.térdelőtámasz, alkartámasz, egyik láb emel és kinyújt, magunk alá húzzuk, nyújt és vissza a földre (fordítva is) 8.térdelőtámasz, egyik kéz tarkóra, törzsfordtással, kar fül mellett előre nyújt, ismét tarkó majd le (másik irányba is) 9. térdelőtámasz egyik kart átcsúsztatni a másik alatt, lapocka éríntse a földet (másik irány is) 10. négyütemű fekvőtámasz
2008. nov. 19. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!