Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Melyik hatásosabb, a futás,...

Melyik hatásosabb, a futás, vagy a gyorsgyaloglás?

Figyelt kérdés
2019. dec. 13. 05:59
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
67%
Azt mondja már el valaki, hogy mire fel kell azt a kérdést törölni ahol megfogalmazom a meglepődésemet azzal kapcsolatban, hogy az emberek már sétálni is csak futópadon tudnak, ahelyett, hogy kimennének az utcára, parkba stb
2019. dec. 13. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Edzettlenül a gyors gyaloglás, 40-60perc, aerob tartomány csúcsán, aztán ha megvan az edzettség lehet kardiózni rendesen.
2019. dec. 13. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

Nem én töröltettem a kérdést, de válaszolok neked.


Van olyan hely ahol inkább negyek ki az utcára futni. Park még nincs is ebbe a faluba.

Egyébként a stílussal van baj, meg nem is a kérdésemre válaszoltál.



Köszönöm a többieknek a választ.

Ezen a futópadon úgy írja ki, hogy 5km/h.


Most átálitottam a legmeredekebbre hát azért ez húzósabb.


2

2019. dec. 13. 16:35
 14/19 anonim válasza:
100%

Szia!


Zsírégetéshez én az intenzív gyaloglást szoktam használni, ahol a pulzusod nem ugrik meg hirtelen.Én úgy csinálom, hogy az első 20 percben 4,5km/h-ról 6km/h-ra viszem a sebességet, aztán még 40 percet fokozatossan 6,8-7km/h-ig. Az utolsó 10 percben szoktam beiktatni 2-3 perces futásokat 10-12km/h-val, de kezdésnél nem ajánlom. Nekem ez a hosszabb, de lassabb mozgás hatékonyabb a zsigeri zsírok és az úszógumi lebontásánál is. A dőlésszöggel lehet még a terhelést variálni, bár én nem szoktam használni.

2019. dec. 17. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

Fiú, köszi.

Ez nekem még nem menne.


Viszont nagyon sokat fogytam és érdekes módon az uszogumi ment le elsőnek.

Mindig az az utolsó.


Nem mondom hogy nincs, de a fele.

Lehet, hogy a hullahopp?


Megpróbálom valami rendszer szerint csinálni én is.

2019. dec. 17. 21:07
 16/19 anonim ***** válasza:

Nem a hullahop...

Ha az étrended indokolja, akkor fogysz.

Mindenki máshonan fogy jobban, nincs ilyen, hogy a has az utolsó...

Mindenki folyton fogy is és épül is...

Az anabolikus és katabolikus folyamatok állandóak (mármint amíg élsz).

Ha az étrended indokolja, akkor fogysz.

Nincs olyan mozgás amivel hatékonyabb, vagy ami kevésbé az.

A napi kaloria mérleg, + testmozgás...

Az, hogy az most hulahopp, ugrókötél, gyaloglás, futás, intervallum edzés, hiit, kettlebell, trx, súlyzós edzés, street workout, úszás, kajak... vagy anyámkínja... a fogyás szempontjából nem releváns... mozogj, mert mozogni kell aztán kész.

2019. dec. 17. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Nehogymár pont egy faluban ne legyen hol futni?!?!? Vicc.
2019. dec. 18. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Napi két órára dobd el azt a k. netet, csinálj áramszünetet és irány a (minél tisztább) friss levegő!
2019. dec. 27. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:
40 kg felesleggel futópadon kezdtem. 4,5-5,5-ös fokozat, először emelkedő nélkül, majd 3-asig. Többre nem érdemes, mert nagyon megemeli a pulzusodat és másik tartományba megy át. 5 km-t gyalogoltam. Mellette edzettem mást is. Nekem nagyon bejött. Fogytam diétával 20 kg-t, majd jött a baba és abbahagytam. Most kezdem újra. Nézem a tv-t, miközben sétálok. :)
2020. jan. 2. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!