Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Melyik hatásosabb, a futás,...

Melyik hatásosabb, a futás, vagy a gyorsgyaloglás?

Figyelt kérdés
2019. dec. 13. 05:59
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
24%
Testépítés
2019. dec. 13. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
0%
Nordic Walking.
2019. dec. 13. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Milyen célból és pontosan mit értesz gyorsgyaloglás alatt?
2019. dec. 13. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim válasza:
0%
A gyaloglas egy akkora buta sport, h az vmi hihetetlen. Setalj ugy, h az egyik labad mindig lent van.. nagyon eletszeru. Mikor fordult elo az evolucio 300.000 eve soran, h zgy tudtal setalni, h az egyik labad mindig lent van. SOHA! De itt ez a sport, ugy h most mar letezik ilyen is.
2019. dec. 13. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Az nem derült ki egyelőre, hogy mit ért a kérdező gyorsgyaloglás alatt. Mert értheti az atlétikai gyaloglást is, de van ismerősöm, aki bottal nyomott 6-7 km/h körüli gyaloglást és azt nevezte annak, az ő megfontolása az volt, hogy kisebb intenzitású legyen a futásnál. Nála valamilyen szívgyógyszer miatt, de pl. nagyon elhízott embereknél eleve célszerű gyaloglással kezdeni, nem csak az ízületek, hanem a pulzustartomány miatt is. De a kérdésből nem derül ki semmi, a kérdező edzettsêgi állapota sem, meg hogy mit ért futás, és mit ért gyorsgyaloglás alatt.


Azzal egyetértek, hogy a gyaloglás, mint atlétikai szám nagyon beteg egy sport. Pedig komolyan veszik. Ismertem ugyan olyan országosan erős atlétika klubot, ahol a kevésbé tehetséges futókat küldték gyaloglásra, ugyanakkor az élmezőny simán gyorsabb, mint a hobbifutók futásban.

2019. dec. 13. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim válasza:
51%
A busz még hatásosabb.
2019. dec. 13. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Igen, pont a lényeget hagytam ki.


Fogyasra gondoltam, hogy melyik a hatásosabb.


Futópadon 5-6 fokozat.

2019. dec. 13. 10:14
 8/19 A kérdező kommentje:

Az edzettségi szintem egyenlő a 0-val.


Végül is arra vagyok kíváncsi, hogy kevesebb ideig futni, vagy több ideig gyalogolni jobb?

2019. dec. 13. 10:17
 9/19 anonim ***** válasza:
Tipp: állítsd be jó meredekre a futópadot, komolyabb lesz a terhelés.
2019. dec. 13. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
76%

Még mindig nem sikerült rendesen megfogalmaznod a kérdésedet. Látatlanban azt sem tudni, mi az az 5-6-os fokozat. Milyen perc/km tempó? Mennyire tehelő neked a lassú futás, illetve a gyors gyaloglás, pulzust mérsz hozzá?


Ha nagyon edzetlen vagy, lehet hogy jobb, ha gyalogolsz, de látatlanban nulla infóval ezt nem lehet megmondani.

2019. dec. 13. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!