Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Konditerembe szeretnék járni,...

Konditerembe szeretnék járni, mert dagadt vagyok. Nekem egy kezdő edzéstervet írni?

Figyelt kérdés
Fél éve szültem, hatalmas maradt a hasam. 10 kilót szeretnék fogyni. Nagyon hamar kifáradok.:/
2010. júl. 16. 17:50
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:

Ne izgulj ezen a pár napon, ha rendesen folytatod nincs gáz. Úgy kéne pedig hét napra bontani, hátha jobban sikerülne betartani, mind a diétád mind az edzésed. Olyan nincs, hogy mennyi idő után hasznos az edzés :D. Ha már csinálsz valamit az hasznos, viszont ugye el kell érni egy napi limitet, hogy nyugodtan feküdj le aludni. Ha úgy érzed egy óra sok akkor elsőnek csak 45percre vedd le. A széles váll előny jól néz ki, legalábbis jobban mint akinek válla sincs, bár ez csak a személyes véleményem. Igen ezen én is gondolkodtam, hány éves vagy de végül is lényegtelen :). Én is élvezem a futást bár nekem mindig az az utolsó az edzésnél. A végén meg már ugye elég fáradt vagyok, így az már csak kocogás, menne jobban is de nem a végén. Igazából ez a legjobb mozgás ami csak létezik, kellően kifáraszt és növeli az állóképességed is. A diétát hidd el nagyon könnyen meg lehet szokni. Mindig csak a kezdet nehéz később már szemre is megtudod majd mondani mennyit ettél és nem fog kelleni számolgatni pontosan a kcalokat. Ugyan így van edzésnél is, azt is csak megszokni nehéz.

Igen kicsit megszállott vagyok de ez az én hobbim :D. Viszont ezt te hanyagold, ne csinálj napi két edzést főleg nem kezdőként. Még én is annak számítok, nem tudok annyira túl sok mindent így nekem is mondták, hogy ne csináljam. Az első két hét nagyon könnyű volt utána jöttem rá valójában miről beszéltek a többiek. Mostanra kb 2 hónap után már teljesen megszoktam nem vagyok fáradtabb mint amikor csak 1 edzést csináltam. Ha reggel könnyebbnek érzed járj el reggel, semmi jelentősége sincs mikor edzel, a lényeg legalább edzés előtt 1 órával egyél.

Igen, nem megy egyről a kettőre. Légy türelmes, eddz keményen :D.

2010. júl. 29. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 A kérdező kommentje:

Szia!

Nem pár nap lett...:/ Újra kell kezdenem az egészet. Vendégeim vannak (vasárnapig) és estére úgy lefáradok, hogy ha át is megyek edzeni, akkor sem vagyok képes 15 percnél tovább csinálni. Azt is csak ímmel-ámmal...

Oké, ha elég a 45 perc, akkor az "a" lesz az 1 órás, a "b" a 45 perces (fél óra nem lehetne?:D)

A széles váll előny, férfiaknál.:)

Korábban futottam reggelente, szerettem is, volt egy megszokott útvonalam.:) Aztán elköltöztünk.

A diéta már egész könnyen megy. Már azt számolom inkább, hogy ne legyek 1000 kcal alatt. Persze otthon.

Jó, hogy kontrollálsz! Így legalább tudom, hogy jól csinálom.:) Mások hibáiból kényelmesebb tanulni.:)

Pár éve (régesrég:)) tornával leadtam 10 kilót, de olyan gyakorlatokat csináltam, amitől a térdem tönkrement. Recsegett-ropogott minden lépésnél legalább 1 évig.

Nem szeretnék újra ilyesmi hibába esni...

2010. júl. 30. 09:04
 33/41 anonim ***** válasza:

Hello!

Nehezen megy az edzés... mennyi pihenő van az adott szériák között és milyen felosztásban csinálod? Pl nekem a nyak mögül nyomás: 8*7 és kb 45 másodperces pihenő van egy egy sorozat után. Tehát megcsinálok 7-et pihizek 45mpt és csinálok még 7-et. Te ezt, hogy osztottad be?

Gyanítom, hogy egyes sorok közt nem pihensz eleget és ezért nem megy rendesen. Nézzük meg előbb ezt és utána döntsük el a "b" nap hosszát.

Akkor jó ha jól megy a diéta mert úgy gondolom, hogy 50% a diétától függ a siker. 40%-ban az edzéstől és 10%-ban a genetika, regenerációs képesség és egyéb tényezők.

Örülök, hogy tudok segíteni :).

Mi volt ez a gyakorlat ami tönkretette a térded? Nem lenne jó ismét így járni feltehető, hogy nem volt meg a fokozatosság abban az edzésedben, vagy csak szimplán buta gyakorlatok voltak bent. Bemelegítés volt anno az edzésed előtt? Nem lehet, hogy túl sokat nyújtottál ott? Fontos a nyújtás de csak egy bizonyos fokig. Ha túlnyújtasz eltávolodnak a csontok egymástól mert meglazulnak a szalagok és ekkor szokott ropogni a térd, boka miegymás.

2010. júl. 30. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 A kérdező kommentje:

Szia!

Pihenő 1/2-2 perc attól függően, mennyire vagyok fáradt. A szériákat egy ottani könyvből nézem. Általában 4-5*8-12.


Tehát 60% megvan.:)


A gyakorlatot, ami tönkretette a térdem, azt hiszem, kitörésnek hívják. Pedig figyeltem, hogy ne legyen a térdem a bokám előtt... Fokozatosság nem igazán jellemző rám, durrbelebumm típus vagyok mindenben.:) Volt bemelegítés, Cindy Crawford-féle torna volt, nem hiszem, hogy sok volt a nyújtás.

Megyek, mert bébit fürdetnem kell.

üdv

2010. júl. 30. 20:14
 35/41 anonim ***** válasza:

Hello!

Akkor egy kérdés mennyit fogytál? Ha túl sokat akkor azért nem bírod most, ha nem fogytál, vagy csak keveset akkor azt kell mondanom, hogy edzetlen van. Azért nem bírod az edzést mert nem vagy hozzászokva. Próbáld meg folytatni, ha megszokod utána könnyen fog menni.

Próbáljunk meg a másik oldalról közelíteni a dolgokat. Szeretsz edzeni? Ne úgy fogd fel az edzést mint szükséges rosszt hanem élvezd azt. Próbáld meg betartani a 7 napos bontásban lévő tervet és szeresd meg az edzést. Van kedvenc gyakorlatod? Van olyan testrész amit kimondottan szeretsz edzeni?

2010. aug. 1. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 A kérdező kommentje:

Szia!

Durván 3 és fél kilót fogytam 15 nap alatt -eddig. Már látványos a fogyás (mások látják inkább), de még mindig nagy a hasam.


Azért nem bírtam szerintem, mert sok meló volt itthon és elfáradtam estére. Mától újrakezdem az edzést. Mióta nem tornázom, megint fáj a derekam. Megpróbálom úgy csinálni, ahogy mondod, 7 naposban.


Igen, nagyon szeretek edzeni! A lelkemnek is jót tesz, jobb csajnak érzem magam utána.:)


Hű, kedvenc gyakorlat? Nem is tudom... Talán a súlyzózás.:)


Már várom az estét, tényleg hiányzik a mozgás!

2010. aug. 2. 08:06
 37/41 anonim ***** válasza:

Örülök neki. Viszont ha ilyen ütemben fogysz az sok lesz. Heti 0,5kg az ideális ne akarj többet :). Várj még egy hetet és ha megint többet fogysz akkor emelj a kaján, hidd el hosszútávon megéri! A súlyzózáson belül gondoltam a kedvenc gyakorlatodra pl.: Arnold-nyomás vagy fekvenyomás vagy mi? :D

Ez a lényeg szeresd amit csinálsz!

2010. aug. 3. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 A kérdező kommentje:

Szia!

Nem megy.:/

De nem keseredek el, mert akkor abbahagyom az egészet. Sok nekem ez a heti 5.

Azt hiszem, ha egy kicsit jobb erőben leszek, könnyebb lesz rendszeresen edzeni. Vagy nem tudom...

Mindenestere a diéta megy. Azt hittem, ez lesz a nehezebb. Tévedtem.

2010. aug. 7. 19:36
 39/41 anonim ***** válasza:
Értem semmi gond. Akkor maradj a heti 4-nél, már az is elegendő. A diétát mindenképp folytasd az már fél siker.
2010. aug. 9. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 A kérdező kommentje:

Szia!

Azért lapítok, mert feladtam. Nem bírtam a gyűrődést...

Már csak 4 kg van rajtam, sokkal jobban érzem magam a bőrömben. Köszönöm, hogy segítettél! Remélem, egyszer rászánom magam a tornára... Azóta is tartom amúgy az 1300 kalóriás étrendet. Még egyszer, köszönöm.

2010. szept. 5. 08:27
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!