Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi van akkor ha hónapokkal...

Mi van akkor ha hónapokkal korábban egyeztetett szabadságot lefújják az utolsó pillanatban de én akkor is elmegyek? Kirúgnak oké és még?

Figyelt kérdés

Mi a helyzet ekkor? Hónapokkal korábban írásban kértem és kaptam szabit jún 2. felére. Ezt a szabit akarják most lefújni, 2 nappal indulás előtt. (az ok annyi hogy sokan felmondtak mostanában és nincs ember)


Ha én ebben a szituban azt mondom hogy nem érdekel a lefújás akkor is elmegyek szabira úgy és annyi időben ahogy az tervezve volt mit tehetnek velem?


Kirúgnak oké és még?


Már a kirúgás is érdekes lesz egyébként mert az egész helyzet alapja hogy nagyon nincs ember. Na most ebben a szituban kirúgni egy egyébként jó ideje ott levő stabil embert semmit nem old meg csak öngól a cégnek.


2019. jún. 14. 08:10
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Semmi, kirúghatnak és ennyi. A felmondási időre meg kiíratod magad táppénzre vagy közlöd velük hogy ledolgoztathatják ha akarják, de abban nem lesz köszönet.
2019. jún. 14. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 tgt ***** válasza:
40%
Ha nem adják meg a szabadságodat, és te mégis elmész, az azt jelenti, hogy engedély nélkül nem jelentél meg a munkahelyeden. Ezért kirúghatnak azonnal hatállyal. Ha anyagi kár éri a munkáltatódat azért, mert te nem mentél be dolgozni, akár még be is perelhet. De szerintem ez nem jellemző.
2019. jún. 14. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A törvény azt is írja, hogy kártérítéssel tartozik, ha nem úgy járt el, ahogy az adott helyzetben általában elvárható. Ha nagy a munkaerőhiány, akkor elképzelhető, hogy kár éri a munkáltatót amiért a kérdező mégis elmegy szabadságra.
2019. jún. 14. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Azért arra felhívom mindenki figyelmét, hogy a Munka törvénykönyve azt mondja, hogy a szabadság kezdete előtt tizenöt nappal kell közölni a szabadság kiadásának időpontját, ez tehát azt jelenti, hogy ha a munkáltató az utolsó pillanatban azt mondja, hogy nem engedi szabadságra a munkavállalót, akkor ő is jogszabályt sért, ezen érdemes talán elgondolkodni.
2019. jún. 14. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Simán megteheti a munkáltató gazdasági érdekre hivatkozva. Még azt is megtehetné, hogy hazarendel téged a világ másik feléből, mert az a munkahely gazdasági érdeke, max meg kell térítenie az anyagi károd, de attól még a nyaralásod el van cseszve.


"A Munka Törvénykönyve (továbbiakban Mt.) 179. § szerint a munkavállaló a munkaviszonyból származó kötelezettségének megszegésével okozott kárt köteles megtéríteni, ha nem úgy járt el, ahogy az adott helyzetben általában elvárható."

Ha tehát nem mész be szó nélkül és ezért kár éri a munkáltatót, azt számonkérheti rajtad.

2019. jún. 14. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha tényleg annyira fontos a munkád akkor menj el dolgozni, de zsarold meg őket érte pofátlanul. Dupla annyi szabi augusztusban, az üdülésre már elköltött pénzed megtérítése, fizetésemelés, bármi.
2019. jún. 14. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ezért nem kértem soha szabadságot. Mikor még kértem, egyeztettünk, a végén soha nem lett meg akkor, amit egyeztettünk.

Sok éven át, maradt a betegállomány.

2019. jún. 14. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
52%

De miért csak féligazságot írsz?

1) a korábban kiadott de aztán visszavont szabadság miatt a munkavállalót ért kárt a munkavállaló részére 100%ban köteles a munkáltató megtéríteni

2) a munkáltató adott esetben köteles bizonyítani hogy semmiféle más mód nem volt a helyzet megoldására (pl külső alkalmi munkavállaló felvétele) és csakis a kiadott szabi visszavonása volt az egyetlen megoldás... ez pedig egy sima dolgozó esetében totál életszerűtlen....senki nem veszi be


3) a munkáltató olyan kárigényt nyújt be a be nem jövetel miatt amit csak akar, de ha a munkavállaló ennek önként nem tesz eleget akkor ennyi volt, akkor marad a bíróság-és ott bizonyítani is kell !! (ezért NEM megy ilyen esetben a cégek 99%-a sehova...)


Ezeket is mondjuk már el!



""A Munka Törvénykönyve (továbbiakban Mt.) 179. § szerint a munkavállaló a munkaviszonyból származó kötelezettségének megszegésével okozott kárt köteles megtéríteni, ha nem úgy járt el, ahogy az adott helyzetben általában elvárható."


Ha tehát nem mész be szó nélkül és ezért kár éri a munkáltatót, azt számonkérheti rajtad."

2019. jún. 14. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!