Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Egy munkahely megteheti hogy...

Egy munkahely megteheti hogy több hónapja egyeztetett nyári szabadságot az utolsó pillanatban teljesen felborít?

Figyelt kérdés

Ha én több hónapja leadtam az igénylést és rábólintottak most tehetnek olyat hogy 1-2 nappal utazás előtt közlik hogy jó akkor mégse ekkor megyek hanem akkor meg mégse ekkor jövök hanem akkor meg ezen a napon be kell mégis jönni de azon mégse… stb.

2 nappal előtte!

Februárban leadtam!

És mit tehetek? Bólintok. Ha nemet mondok sanszos hogy többet nem is kell menni.


Vagy az egész csak arról szól hogy ki akarnak vágni, de úgy akarják intézni hogy önként távozzak és ne nekik kelljen kirúgni? Mert egy ilyen szemét magatartásra reális magyarázat nincs mivel a cégnél nyáron akkora pangás van hogy a legyeket számoljuk munkaidőben.


Szóval fel se merül hogy pótolhatatlan munkámat nem tudják nélkülözni nyáron.

De akkor miről szól? A szemétkedésről és a szívatásról?


2015. júl. 29. 17:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Jogilag megtehetik. Csak a szabadság egynegyedét kötelesek a munkavállaló által kért időpontban kiadni, és ezt éves szinten nézik. Ettől persze még szemétség.
2015. júl. 29. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Megtehetik.
2015. júl. 29. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Valszeg ki akarnak rúgni, és kell nekik egy indok.


Keress mást, mert nem ez lesz az utolsó.

2015. júl. 29. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Mondd nekik, hogy előre befizetett utazásod van.

Ha annyira szükség van rád, akkor fizessék ki az utadat.

Én nem szeretnék ilyen helyen dolgozni. Nem tudsz máshova menni?

2015. júl. 29. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Az utazás kifizettetése szerintem nagyobb arcátlanság mint megmondani, hogy bocsi de nem.
2015. júl. 29. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

nagyobb arcátlanság m



Nemhogy nem arcátlanság, hanem jogszabályban rögzített KÖTELEZETTSÉGE a munkahelynek, amit kutya kötelessége kifizetni. Az utazás teljes költségét utazással szállással mindennel (ha igazoltam a kiadásokat számlával).

ha nem teszi? Akkor bíróság.

Ha kirúg emiatt? Akkor duplán bíróság. A pénz miatt is és a kirúgás miatt is.

2015. júl. 29. 19:48
 7/14 anonim ***** válasza:
A kérdés kamu, ez csak a szokásos spárosmatricás vécésnénis kérdező kamufaszi. Mr. Teccikérteni.
2015. júl. 29. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Miből telik neked 60 ezres fizetésedből görögországi nyaralásra menni te szerencsétlen? Munkát még nem láttál szerencsétlen anyád tart el a kis rokkant nyugdíjából, te meg otthon ülsz és hülyeségeket írogatsz fel a netre te majom!
2015. júl. 29. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Miből telik neked 60 ezres fizetésedből

vs

Munkát még nem láttál


Most akkor melyik?

2015. júl. 30. 06:30
 10/14 anonim ***** válasza:
Igen megteheti.Ez Magyarország 2015. Állami szférában dolgozom, még is szívatnak. Már ferde szemmel néznek ha nem túlórázom egy-egy nap. Szabadság alatt elérhető kell, hogy legyek, ha behívnának. Gyomorgörccsel jövök el szabadságra, már utálok ott lenni, de hiába tanultam, most nem áll rendelkezésemre más munkalehetőség.
2015. júl. 30. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!