Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Lehet valamit tenni az ellen,...

Lehet valamit tenni az ellen, hogy kertes házaknál a kutyák ugatva nekiugrálnak a kerítésnek, ha a kerítés előtti járdán elhalad valaki?

Figyelt kérdés

Több szempontból is rendkívül problematikusnak gondolom a kérdésben megfogalmazott szituációt. Egyrészt a környéken lakókat zavarhatja, hogy minden egyes elhaladó gyalogos esetén fel van lármázva az egész környék, de van ennek egy másik, kevésbé zajos következménye is: a házak előtti járdák nem lesznek alkalmasak a gyalogosok közlekedésére és az emberek inkább az úttesten fognak sétálgatni, ami a közlekedésbiztonságot nagymértékben veszélyezteti. Mert hát valljuk be őszintén, ki sétálna olyan járdán, ahol tőle néhány centiméterre veszélyes állatok mutatnak agresszív viselkedést. És akkor még nem is írtam arról a veszélyről, hogy a gyakran rozoga kerítések mögül ki is szabadulhatnak az agresszív ebek, súlyos, akár halálos sérüléseket okozva a járókelőknek.


A leírt szituációt a saját lakókörnyezetemben és más településeken is tapasztalom sajnos. Az esetek döntő többségében a kutyák tulajdonosai nem tesznek semmit, holott a kerítésük előtti járda közterület, így nem lenne joguk a kutyáik agresszivitásával gyalogos közlekedésre alkalmatlanná tenni azt.


2019. máj. 20. 21:54
1 2 3
 11/26 anonim válasza:
92%

Azt ugye vágod, hogy ezeknek a kutyáknak csak kis része agresszív igazából, ez egyszerű területvédő ösztön, de ha ki is szabadulnának 90%-uk fülét-farkát behúzva iszkolna vissza, vagy elindulna egy felfedező körűtra, de nem támadnának meg. Szóval nyugodtam sétálhatsz a járdán, nem fognak halálos sérüléseket okozni a kutyák (max a rossz környékeken, de ott meg ha ennyire fosos vagy, akkor ne sétálgass)


Egyébként ritkán látni embert ennyire tele gyűlölettel, elkeserítő életed lehet, ha nincs jobb dolgod, mint ilyenekért pattogni (ami megjegyzem, hogy kb. azóta így van, hogy elkezdtek az emberek letelepedni és kijelölni a birtokhatárokat)

2019. máj. 20. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
93%
Kérdező, ha ez valóban így lenne már kihalt volna az emberiség mert nem merik kidugni a fejüket. Szerintem senkit sem érdekel a problémád. :D
2019. máj. 20. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
100%
Az úttestet meg azért választják az emberek közelekedésre mert a járdák minősége kritikán aluli, vagy nincs is.
2019. máj. 20. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
100%

Már hiányzott a kutyagyülőlő, meleg, kettyós, best friend innen.:DD


Nyomasd kérlek!

2019. máj. 20. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim válasza:
100%

Én még kutyasétáltatás közben is a járdán megyek, a csaholó kutyák mellett. Még sosem szabadultak el, nem támadtak meg, nem dugták ki a fejüket.

Ráadásban nálunk senki nem választja inkább az úttestet, mindenki a járdán megy.

Csak te fosol ennyire a kutyáktól, ez pedig egyéni probléma, de mellesleg nekem nagyon gyanús, hogy neked fel kellene keresned egy pszcihológust, hogy kezdjen valamit ezzel a fóbiáddal, meg a hajlamoddal, hogy szándékosan idegesítsd az embereket, ez nem normális, de nem baj, szaporodni legalább nem fogsz (és nem, nincs bajom a melegekkel, engem személy szerint csak te idegesítesz, mert egy idióta vagy, ha hetero lennél is utálna mindenki ;) )


Engem meg az zavar, hogy állandóan felparkolnak a járdára, és EZÉRT vagyok kénytelen lemenni az úttestre.

2019. máj. 20. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:

„Pasizz màr be 'kedves' meleg, kutyagyűlölő barátunk, mert a gyk-n szenvedni már nagyon szánalmas.”

Köszönöm, de már több, mint 3 hónapja kapcsolatban vagyok egy nagyon helyes, 26 éves sráccal, azért sem voltam itt mostanában, mert vele voltam inkább.

2019. máj. 20. 22:52
 17/26 anonim válasza:
100%

"Engem személy szerint csak te idegesítesz, mert egy idióta vagy, ha hetero lennél is utálna mindenki ;) )"


Utolsó, mekkora szöveg :D imádlak :D


Amúgy, ja kérdező, veled valami nem oké. Meg sztem kamu vagy. Most érted, minek kihangsulyozni egy valodi kerdesnel, hogy keeeet autodbol egyiket SZAKszervizbe vitted éppen? Hát hova sz@rjak... csak uszítasz. A kutya meg arra van, hogy ugasson, jelezzen. Normális kereteknközt ezzel nincsen semmi baj.

2019. máj. 20. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
100%

Akkor légyszi húzzál vissza hozzá a... és hagyd a kutyás társadalom provokálását. De őszintén, ezt idézd be a válaszodba és erre válaszolj: erre vered vagy miért okoz ez neked örömet hogy provokálsz hülyeségekkel?


Én jelentettelek, mert semmi másról nem szól ez az egész. A gyalogosforgalmat meg még soha nem láttam az úton menni csaholó kutyák miatt. Attól hogy te komplexusos vagy és betegesen rettegsz és utálod a kutyákat az nem azt jelenti, hogy mindenki ilyen nyomorék.

2019. máj. 20. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:

„A kutya meg arra van, hogy ugasson, jelezzen.”

Ez a hozzáállás bizonyítja azt, hogy a kutyások magasról tesznek a közösségi együttélés alapvető szabályaira is. Nem törődnek vele, hogy az egész környék szenved a kutyáik folyamatos csaholása miatt.


„Akkor légyszi húzzál vissza hozzá a... és hagyd a kutyás társadalom provokálását.”

Már elaludt, itt fekszik mellettem.


„erre vered vagy miért okoz ez neked örömet hogy provokálsz hülyeségekkel”

Nem, a kérdésem egy teljesen valós problémáról szól, még akkor is, ha te ezt letagadod. Meggyőződésem, hogy rengeteg helyen nem használják a gyalogosok a járdát a leírtak miatt, az éveken át tartó, folyamatos ugatás általi zajártalomról már nem is beszéljünk.


„Én jelentettelek, mert semmi másról nem szól ez az egész.”

Ez is csak téged minősít. Persze egyszerűbb, mint a valós problémákról beszélni. Egyébként néhány kutyás barátodnak az előző válaszok alapján már hiányoztam is.

2019. máj. 20. 23:08
 20/26 anonim ***** válasza:
100%
Megnyugtatlak nem hiányoztál senkinek.
2019. máj. 20. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!